Withings Activité Steel HR – analogowy, ale z ekranikiem

1 Wrz 2016

Analogowy zegarek Withings Activite Steel HR zyskuje optyczne czujniki pracy serca oraz cyfrowy ekranik na wskazówkowym cyferblacie.

Withings Activite Steel HR

Withings Activite był chyba prekursorem analogowych trackerów aktywności. Kilka lat temu taki format był wyjątkowy, a dziś ma wielu naśladowców (co nie znaczy, że sprzedaż jest wysoka). Wyroby w takim kształcie dopiero zachęcają klientów do swoich możliwości (ukrytych pod klasycznymi kopertami i stylistyką), ale w segmencie konkurencja jest na tyle wysoka, że czas wejść na poziom wyżej. Withings właśnie to robi przy okazji premiery najnowszego hybrydowego zegarka Withings Activite Steel HR.

Withings Activite Steel HR to już któraś generacja analogowego zegarka fitness, ale dopiero druga wariantu Activite Steel. Już nazwa wskazuje, iż najważniejszym dodatkiem będzie optyczny czujnik pracy serca, mierzący puls 24 godziny na dobę. Standard w trackerach ruchu, ale całkowita nowość w klasycznych odmianach zegarków z wbudowanymi sensorami aktywności. To sprawia, że już z tym elementem „smartwatch” będzie się wyróżniał i jest to jednocześnie najbardziej zaawansowany zegarek firmy Withings. Producent zadbał też o wykończenie urządzenia.

Withings Activite Steel HR

Model zegarka jest oczywiście atrakcyjny wizualnie i minimalistyczny w designie. To akurat jego ogromna zaleta. Poruszające się po cyferblacie wskazówki prezentują czas, natomiast mniejsza „tarczka” znów odpowiedzialna jest za wskazywanie progresu wyznaczonych w aplikacji celów. Razem z pomiarami tętna będzie to całkiem fajny gadżet do analizy aktywności, a koperta jest wodoszczelna, więc nie musimy martwić się o zalanie czasomierza. Withings proponuje kilka modeli stylistycznych oraz wielkościowych (jest odmiana damska i męska).

To co jeszcze wyróżnia Withings Activite Steel HR to powiadomienia ze sparowanego smartfona. W poprzednich modelach były już wibracyjne powiadomienia wprost z telefonu, ale tym razem na tarczy znalazł się malutki ekranik cyfrowy, na którym zobaczymy nieco więcej informacji. To tutaj odczytamy wyniki pracy serca oraz notyfikacje ze smartfona. Z danych fitness podejrzymy zliczone kroki, dystans, czas trwania wypoczynku i można je przełączać przyciskiem. Zegarek automatycznie rozpoznaje kilka dyscyplin: spacer, bieg, pływanie, a także wypoczynek (wraz z fazami snu).

Withings Activite Steel HR

Aplikacja mobilna na smartfonie przekaże zdecydowanie więcej. Wszystkie zbierane pomiary zapiszą się w pamięci telefonu i można je tam przeglądać. Zadbano, by grafy prezentowały rytm serca wraz ze strefami wysiłku. Można całkiem nieźle przeanalizować całe dnie i tygodnie naszego ruchu. Miernik tętna aktywuje się automatycznie w trakcie większej aktywności, a normalnie uruchomimy go przyciskiem na kopercie. Ile przy tym wytrzyma bateria? Wcześniej seria Activite gwarantowała pół roku działania, natomiast Withing Activite Steel HR z mini ekranikiem oraz czujnikami pracy serca skrócą ten czasdo 25 dni (plus dodatkowe 20 dni w trybie oszczędzania).

25 dni działania to i tak najdłużej działający tracker fitness z czujnikami pracy serca. Withings Actvite Steel HR z powodu dodatkowych podzespołów nieco zgrubiał, ale i tak prezentuje się bardzo dobrze.

źródło: Withings

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *