ViewRanger stara się być obecne na wielu platformach. Przeważnie tam gdzie jest dostęp do modułu GPS. Aplikacja do nawigacji i orientacji w terenie pojawiała się już na liczne smartfony, ale i smartwatche. Najczęściej wykorzystując opcję parowania z telefonem, skąd pobierane są informacje na temat lokalizacji. O wiele wygodniej jest, gdy GPS jest bezpośrednio w zegarku. To uniezależnia gadżet i pozwala na działanie bezpośrednio przez naręczny model. Dzięki pojawieniu się GPS w najnowszym Apple Watch series 2, ViewRanger zyskał nowe możliwości.

ViewRanger Apple Watch

Developer przygotował specjalną wersję aplikacji mobilnej na smart zegarek Apple, który wydobędzie pełen potencjał elektroniki na rękę. Autorzy chwalą się, że jest to pierwszy programik angażujący GPS drugiej generacji smartwatcha do wsparcia wypraw i podróży. Z pewnością pojawi się ich więcej, ale marka ViewRanger jest chyba najbardziej znana w świecie mobilnych aplikacji do celów turystycznych. Apka dostępna była już na Apple Watcha, ale dopiero teraz ma większy sens. W zasadzie to iPhone i tak jest zabierany, ale nie marudźmy 😛 Ważne, że nie trzeba go łączyć ze smartfonem, by skorzystać z nawigatora.

Na ekraniku Apple Watcha 2 zobaczymy koordynaty, dane na temat wysokości na poziom morza, czy dystans lub tzw. waypointy, POI, czy wytyczaną trasę. Wszystkiemu towarzyszyć mają też statystyki na temat pokonanej drogi, czasu trwania wyprawy, czy pokonanych wzniesień. Dane te są pomocne w trakcie podróżowania. Zanim zaczniemy zerkać na zegarek, warto wejść do aplikacji na smartfonie i poustawiać trasę (tutaj bardziej szczegółowe dane topograficzne) i dopiero przenieść ją na smartwatch skąd w trakcie przechadzki będzie można kierować się nawigacją.

ViewRanger Apple Watch 2

Informacje na temat wypraw możemy zapisywać w aplikacji i dzielić się nimi (chwalić się) naszym równie aktywnym znajomym. Warto też dodać, że dane z czujników zegarka można przesłać do Apple Health (Zdrowie), gdzie agregat pozwala na ich integrację z innymi danymi, tworząc spersonalizowany profil aktywności. Sama aplikacja na Apple Watcha jest bezpłatna, ale dokładniejsze mapki i dodatki są już w formacie płatności wewnątrz aplikacji smartfona. Wyświetlacz zegarka będzie też w stanie pokazać nam pewne ciekawe informacje na temat popularnych tras, które ViewRanger uzupełnia o dane turystyczne. Wszystko w minimalistycznym formacie. Nadal czekamy na potwierdzenie informacji na temat żywotności baterii Apple Watcha w trybie GPS. W podróż warto zaopatrzyć się dodatkowy bank energii dla Apple Watcha. Jest ich całkiem sporo.

źródło: ViewRanger