UE z wodoszczelnym, mobilnym głośniczkiem Roll

17 Cze 2015

 

Mobilnych głośników dzisiaj mnogo, więc te ciekawsze wyróżniają się z tłumu. O nich piszę chętniej, zwłaszcza jeśli mają coś wspólnego z ubieralnymi technologiami. Najnowszy projekt od Ultimate Ears jest właśnie taki – głośniczek Roll można nosić na sobie, a i format jest nietypowy. Model Roll ma zastąpić wariant Mini Boom i zaproponować nowe, ciekawsze opcje. UE to oddział Logitech, gdyby ktoś pytał. Roll ma wszystko czego potrzebuje dzisiejszy bezprzewodowy, przenośny głośniczek – jest kompaktowy i łatwy do przenoszenia, a przy tym interesująco wygląda. Stylistyka ma coraz większe znaczenie w świecie dzisiejszej elektroniki, więc to kolejna zaleta.

To oczywiście urządzenie na Bluetooth, które można sparować z większością sprzętu grającego. Najczęściej jest to dziś smartfon. Takie modele nie są gwarantem idealnej jakości audio, ale wystarczająco dobre, by puszczać głośniej muzę i cieszyć się ulubionymi dźwiękami w grupie lub podczas podróżowania. Zwykle starczają na sporo godzin grania. Bezprzewodowe głośniki to nie tylko szansa na zabieranie ich ze sobą na wypady, ale i łatwe przenoszenie po domu, gdzie można posłuchać radia lub playlisty w miejscach, gdzie nie dociera sygnał. Można słuchać i wprost z odtwarzacza telefonu, ale jakość będzie o wiele inna.

Mini pontonik dla Roll tylko dla klientów zamawiających ze strony producenta. Może się przydać na wakacjach.

Stylistycznie dalej widać kontynuację linii gadżetów UE. Roll przypomina nieco większy guzior. Poprzednik (Mini Boom) miał sporo funkcji, ale brakowało mu wodoszczelności. Roll w końcu zmierzy się z tym wyzwaniem i będzie go można zabrać pod prysznic lub nie bać się korzystać nad zbiornikami wodnymi. Projekt otrzymał certyfikat IPX7, więc można go zanurzyć do jednego metra głębokości na pół godziny, a i tak nic mu nie będzie. Wszystko za ten sam pułap cenowy co wcześniejszy model, czyli 100 dolców. Wersji kolorystycznych jest bardzo wiele i wszystkie raczej radosne – nazwałbym je wakacyjnymi. Nowy design będzie też grał muzykę na około, czyli w 360 stopniach. To kolejna fajna sprawa.

UE doda też do swojego głośniczka pompowany pontonik, aby można było umieścić Roll na powierzchni wody, gdzie będzie mógł sobie dryfować i cieszyć streamowaną ze smartfona muzyką. Prezent “Floatie” otrzymają tylko klienci, którzy zamówią urządzenie wprost ze strony producenta. Roll posiadł też specjalne mocowania, by można było przypinać głośnik do ubrania i innych miejsc (np. roweru, plecaka, itp.), a specjalna nóżka pozwoli go lepiej skierować w stronę słuchaczy. UE przygotowało też specjalną aplikację mobilną na platformy iOS i Androida, gdzie można poustawiać kilka opcji (equalizer, alarm, czy podbić bassy).

źródło: ultimateears.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *