Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Blog Post

Uber i inne aplikacje na zegarki Garmina
Android

Uber i inne aplikacje na zegarki Garmina 

Garmin to firma, której pod względem ubieralnego asortymentu nie przebije żadna inna. Oferta modeli jest naprawdę bogata i różnorodna, a coraz większa część zegarków ma też dostęp do sklepiku Connect IQ. Niestety ten akurat nie może się równać z konkurencyjnymi bazami programów na smartwatche. Mimo wszystko, Garmin się nie poddaje i swój projekt dodatków instalowanych na sportowych zegarkach rozwija. Najważniejsi są partnerzy i to właśnie oni zasilą bibliotekę aplikacji. Pośród nich są m.in. Uber i Trek.

Garmin Uber Connect IQ

Przypomnę w skrócie, że sportowe wearable Garmina to przede wszystkim trackery aktywności, ale wiele ma też podstawowe możliwości inteligentnych zegarków. Ograniczone, ale jednak wystarczające. Producent postanowił dać klientom możliwość wgrywania widgetów, aplikacji, tarczek i innych elementów, które poszerzają funkcjonalność zegarka. Jest tu element personalizowania ustawień, jak i instalacji programów opcjonalnie (ze sklepiku). Wciąż Garminy są najpierw sportowymi, a potem smart odmianami, ale tej drugiej sekcji trzeba jeszcze pomóc się rozwinąć.

Aplikacje third-party to zawsze wsparcie platformy. Nawet z nimi daleka droga do bezpośredniej rywalizacji z Apple Watchem, Samsungiem Gear, czy rodzinką modeli z Android Wear, ale spora grupa klientów to wystarczający powód, by firmy trzecie interesowały się produkcją programów na zegarki Garmina. Connect IQ jest otwartą platformą, więc każdy developer może przygotować apkę na sportowy zegarek amerykańskiej firmy. Obok Ubera i Trek znajdą się jeszcze aplikacje GU Energy Labs i Nuun Active Hydration.

Uber Garmin

UberETA to oczywiście podgląd sytuacji zamówienia „taksówki”, który można monitorować prosto z zegarka. Trek z kolei przyda się rowerzystom. Uzupełnią danymi komputerki „pokładowe” Edge GPS na kierownicy. To samo z GU Energy Labs (integracja z tym samym sprzętem do roweru). Tarczka Nuun i Stryd IQ mają dostarczyć funkcjonalność analizatora kroków. Ogólnie wszystkie te programiki dołączyły do Connect IQ zbyt późno i do tego w zbyt małych ilościach. Garmin poszerza sklepik, ale musi to robić masowo. Te rozwiązania przydadzą się konkretnym użytkownikom, ale konkurencyjne platformy rosną nieco szybciej (przynajmniej te stawiające na smartwatche). Pytanie: co Garmin planuje? Rywale stawiają na Android Wear (np. Polar w zegarku M600), a niektórzy producenci smart zegarków poszerzają sportowe możliwości. Jak sprawdzić się podejście Garmina?

źródło: Garmin

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Motyw WordPress stworzony przez Shufflehound. Copyright © 2023 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.