Tune – bieg bez kontuzji i z poprawną techniką

16 Lip 2015

TUNE Rendering

Powoli ubieralne wynalazki wychodzą z ogólnego użycia i przekształcają się w bardziej skonkretyzowane propozycje. Pulsometry i trackery fitness na nadgarstek są coraz lepsze, ale czujniki zaczynają skupiać się na poszczególnych aspektach. Biegacze to grupa, która skorzysta z największej liczby propozycji do trenowania, bo niemal każdy model z sensorami zmierzy kroki, kalorie, dystans i czas sesji. Już kilku producentów spróbowało zaoferować wariant specjalnie dla osób biegających. Nie chodzi tutaj już o podstawy w analizie parametrów ruchów, a o konkretne wsparcie przy unikaniu kontuzji.

Tune to kolejny ciekawy sprzęcik do montażu na bucie, mający kontrolować styl i technikę biegu, czyli stawiania kroków. Nie tylko uchroni przed nieprawidłowym opieraniem nogi w trakcie ćwiczeń, ale zwiększy nasze sportowe możliwości. Jeśli poprawimy sposób biegu, to nasze zmęczenie i ewentualne bóle będą niższe, a to wydłuży cały trening i pozwoli przebiec dużo więcej. Nie każdy biegacz wie, że odpowiednia technika stawiania nóg na powierzchni jest ważna, a nawet jeśli zdaje sobie z tego sprawę, to nie za bardzo wie gdzie popełnia błędy.

tune smart shoes

TUNE App

Gadżecik dla sportowych butów właśnie podpowie co robimy źle. Jego zadaniem będzie monitoring ruchu stóp, a na każdym bucie znajdzie się moduł z czujnikami i specjalna wkładka. Razem przeanalizują układ stawianych kroków wraz z kątami ułożenia kostki, czy stykania się powierzchni stopy z podłożem. W ten sposób będziemy otrzymywać sugestie na smartfon i poprawiać technikę. Wirtualny trener będzie czuł nasz balans oraz symetrię ciała w trakcie ruchu. Czujniki mają mierzyć dane do 1000 razy na sekundę, więc system wygląda na bardo dokładny.

Nie zabraknie także podstawowych danych na temat spalonych kalorii, kroków i reszty standardowych odczytów fitness. 8 godzin pracy na baterii to wystarczająca długość na kilka do kilkunastu treningów. Najważniejsze, że bateria wystarczy nawet na ultra maraton i zbiór wszystkich informacji w trakcie bardzo długiego biegu. Obecnie projekt szuka wsparcia na Kickstarterze, gdzie możecie nabyć wynalazek nieco taniej i wcześniej. Jeśli się uda, Tune zadebiutuje w grudniu.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *