Technologia niesamowicie zmienia możliwości w każdej dziedzinie życia, to samo tyczy się protetyki. Dłoń stworzona przez Touch Bionics może okazać się najlepszym obecnym rozwiązaniem, sztucznym narządem o wielkich możliwościach. Projekt otrzymał kolejne usprawnienia. Obok usprawnień takich jak połączenie Bluetooth czy dodatkowe ruchy palców, ruchy nadgarstka teraz zaprezentowano ulepszenia w kciuku.

To nie wszystko ze zmian. I-Limb otrzymał wsparcie mobilnej aplikacji na iOS, która daje możliwość dostęp do 24 różnych „chwytów” za pomocą bionicznej dłoni, w tym program treningowy i diagnostykę. Smartfon to nie jedyna możliwość używania sztucznej ręki. Można to też zrobić za pomocą sygnałów mięśniowych, których trzeba się jednak nauczyć kontrolować (co będzie trudniejsze od obsługi dotykowego ekranu).

Progres jest wyraźny, dłoń od wielu miesięcy jest usprawniana i ma zdecydowanie większe możliwości od tradycyjnych protez. I-Limb można pokryć dowolnym kolorem sztucznej skóry, która będzie starała się nie wróżniać sztucznego organu. Oprócz opisanych usprawnień, poprawiono również pracę baterii (o 25%).

Aplikacja „biosim” pozwala na obsługę wspomnianych powyżsej czynności, po odpowiednim sparowaniu obu modułów poprzez Bluetooth. W apce możemy tworzyć listy „ulubionych” ruchów i chwytów, dostosować ruchy do własnych, indywidualnych potrzeb i codziennego użytkowania. Aplikacja na iPhone’a pomoże też w śledzeniu postępów ćwiczeń za pomocą własnych mięśni, prezentując sygnały w czasie rzeczywistym na specjalnym grafie.

Niektóre z ruchów mogą być na etapie dopracowywań, więc ich użytkowanie może być ograniczone. Touch Bionics wciąż pracuje nad projektem. Na produkt udzielają dwuletniej gwarancji.

źródło: AppStore, touchbionics.com