TomTom Runner Cardio i Multi-Sport Cardio z czujnikiem rytmu serca

2 Kwi 2014

Czujnik pracy serca, czyli generalnie miernik pulsu i rytmu to obecnie trendy w ubieralnych gadżetach, ale nie tylko. Niedawno pojawił się on w Samsungu Galaxy S5. Także najnowsze Galaxy Gear 2 oraz Gear Fit posiadają takowy. Coraz więcej trakcerów fitness chce posiadać ten element. TomTom odświeżył swoje ubieralne modele Runner i Multi-Sport o tenże sensor, umieszczany na tyle zegarka. Oba warianty otrzymały w nazwie określenie „Cardio”, który wyróżni ich nowe funkcje.

Zegarki posłużą do celów sportowych i fitness. Podobnie jak poprzednicy będą posiadać głównie wsparcie dla biegaczy. Nie zmieniły się bardzo wizualnie. Zmierzą dystans, przekażą konkretne dane na temat osiągania wyznaczonych celów. Kilka trybów pozwoli na porównywanie progresu z poprzednimi treningami, tempa, czy programowania osiągnięć wraz z kaloriami do spalenia. Wcześniejsze modele potrzebowały do analizowania pracy serca specjalnej przystawki, aby wyświetlić dane na grafikach wyświetlacza. Tym razem sensory optyczne wbudowano w urządzenia.

Podglądanie i monitoring naszego serca w czasie rzeczywistym ma nam podpowiadać w trakcie ćwiczeń, jak intensywnie możemy jeszcze działać i jak bardzo obciążyć organizm. Poznamy też jak reaguje nasze ciało na poszczególne rodzaje treningu. W trakcie odczytów analizowany będzie również przepływ krwi. Wewnątrz zegarków zamontowano moduł Bluetooth. Ten posłuży do parowania ze smartfonem. TomTom Runner Cardio i Multi-Sport Cardio będą współpracować z aplikacją na iOS oraz Androida (za pewien czas). Będzie to służyło do zrzucania danych na stronę  TomTom MySports.

To spore ułatwienie, gdyż poprzednik wymagał podpięcia do komputera. Zegarek przylega do ręki dosyć ściśle, ale to wymóg sensora, który musi stale stykać się do skóry. W trakcie biegu wstrząsy nie mogą powodować zrywania kontaktu w trakcie monitoringu. Modele te są wodoodporne, więc mogą służyć również do mierzenia przepłyniętych basenów. Także rowerzyści będą mogli skorzystać z funkcji nowych TomTomów (jak z nowoczesnego licznika rowerowego). Na bieganiu skupi się wariant Runner z GPS. Ten został wyceniony na 269 dolarów, natomiast Multi-Sport Cardio na 299$.

źródło: TomTom

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Wszystko się zgadza, za wyjatkiem ceny. TomTom Runner Cardio kosztował mnie 269, ale euro… Mimo wszystko, było warto:-)

    1. Niestety jeszcze trochę będziemy musieli poczekać aż cena Cardio w Polsce spadnie do jakiejś bardziej „atrakcyjnej” wysokości 😉 ale akurat w przypadku tych funkcji, które tu są, to i tak jest znośnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *