Thin Ice – ubieralne technologie do odchudzania

20 Lip 2015

Czy odpowiedni ubiór może nas odchudzić? Mówi się, że czarny kolor wyszczupla, ale nie o taki rodzaj odchudzenia mi chodzi. Nie chodzi mi też o gorset. Współczesne rozwiązania twierdzą, że są w stanie pomóc nam gubić kilogramy przez wykorzystanie specjalnych technologii. Jeśli nie jest to kolejny trick marketingowy dla jakiegoś badziewia z telemarketu, to Thin Ice ma szansę na wynalazek w ciekawej formie. Na portalu Ingiegogo pojawił się ubiór, który ma wpłynąć na nasz metabolizm przez pewnego rodzaju sztuczki.

Thin Ice

Głównym zamiarem jest lekkie oszukanie naszego ciała po to, by spalić nieco więcej kalorii. Wszystko przez punktowe chłodzenie ciała. Taki system ma wzbudzić w nas jakieś dodatkowe siły na ruch, a ten pozbędzie się zbędnego tłuszczyku. W praktyce ma wystarczyć tylko noszenie takiej odzieży na sobie i nic nie robienie. Jesteśmy poddawani pewnego rodzaju terapii. Autorzy zaznaczają, że to rewolucyjne podejście. Nie lubię tych określeń, ale bez nich najwyraźniej rozwiązania nie funkcjonują.

Jak to działa? Zacznijmy od wkładek do butów. Mają stymulować receptory w stopie poprzez moduły chłodzące odpowiednie punkty ciała. W ten sposób nasz metabolizm jest oszukiwany i zaczyna spalać szybciej kalorie. Proces ten nazwano cold temperature thermogenesis i ma za zadanie dodatkowo pozbywać się kalorii. Nie zastąpi ruchu i ćwiczeń. Nie jest substytutem. To raczej projekt komplementarny. Coś na zasadzie rozwiązania dla osób bardzo zapracowanych, którym regularny trening sprawia problem właśnie z uwagi na brak czasu.

Thin Ice

Thin Ice vest

Od takiego zimna w stopy się też nie przeziębimy, a do efektu ciało się szybko przyzwyczaja. Obok wkładek przygotowano też ubiór. Można go założyć na noc do łóżka (w butach przecież nie śpimy). To kolejne ok. 8 godzin na spalanie kalorii, gdy nie mamy szans na trening – po prostu śpimy. Warstwa nie jest gruba, więc spokojnie można ją też włożyć pod tradycyjny strój. Całość jest kontrolowana z poziomu mobilnej aplikacji na iOS lub Androida. Na smartfonie mamy sprawdzać spalane kalorie, dostosowywać temperaturę i otrzymywać dodatkowe sugestie na temat aktywności (na podstawie analiz oprogramowania).

System we wkładkach działa od 4 do 8 godzin, natomiast w kamizelce ok. 6-8. Naturalnie są one wszystkie proponowane w przeróżnych rozmiarach. Komplet można nabyć na Indiegogo już za 75$, czyli połowę finalnej ceny.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *