Smart kuchnia Tasty One Top

28 Lip 2017

Tasty One Top

Zbliżają się czasy, w których wyjście do restauracji nie będzie wcale potrzebne, by skosztować perfekcyjnego dania. Mowa oczywiście o inteligentnym wyposażeniu, które pomaga w gotowaniu i przyrządzaniu posiłków. Na swoim blogu przedstawiłem już sporo takich wynalazków. Od smart garnka, przez inteligentne patelnie i multicookery lub kuchenki. Wszystko bazuje na czujnikach oraz zsynchronizowanych aplikacjach z pełnym instruktażem. Buzzfeed (ci od wiralowych filmików w social mediach) przygotowało własny produkt tego typu.

Tasty One Top to sprzęt AGD, który pozwoli przygotować wszystko na jednej powierzchni, czyli dokładnie tak, jak to widzimy na nagraniach z góry (chyba właśnie ta perspektywa i szybkie, skrócone ujęcia wypromowały serię postów, które momentalnie rozchodzą się po serwisach społecznościowych). Sam skorzystałem z kilku takich przepisów – są proste, szybkie i smaczne. Mają być jeszcze prostsze, a przynajmniej dokładniejsze, dzięki użyciu kuchenki indukcyjnej Tasty One Top za 150 dolców (w przedsprzedaży taniej, ale trzeba jeszcze uwzględnić koszt garnków). Oczywiście z aplikacją, w której znajdziemy pełne przepisy krok po kroku.

Tasty One Top

Sprzęt powstał przy współpracy z GE. Indukcyjne AGD paruje się przez Bluetooth z aplikacją Tasty na iPhone’a  i ułatwia cały proces. System ten ma gwarantować idealne jedzenie i to przygotowane na różne sposoby, od wolnego gotowania, aż po te próżniowe. Sensory mają monitorować temperaturę w wielu miejscach, łącznie z mięsem (wtykane czujniki), dając perfekcyjne osiągi. Bez przypalenie, spieczenia, przegotowania, przesmażenia itp. Rozwiązanie ma też zachęcić do działania osoby, które czują się w kuchni nieswojo. Aplikacja Tasty zaoferuje ponad 1700 przepisów. Zjemy nie tylko smaczniej, ale pewnie i zdrowiej.

Wystarczy tylko wybrać filmik na iPhonie, by przewodnik pomógł nam w przygotowaniu wybranej potrawy. Współpraca z sensorami ma funkcjonować o wiele lepiej niż tylko obserwacja materiału video. Do tego wszystkie ustawienia pod dany przepis są aktywowane automatycznie. Na szczęście będzie też tryb manualny. Nie trzeba korzystać tylko z gotowców i iść na łatwiznę. Tasty od Buzzfeed jest na rynku ok. dwa lata, więc dosyć szybko decyduje się na realizację kolejnego etapu w swoim rozwoju. Nic dziwnego. Można nieźle skapitalizować tak sporą bazę materiału oraz użytkowników.

źródło: Tasty

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *