Styr Labs – tracker, waga i apka fitness + suplementy

18 Lip 2016

Styr Labs wpadło na pomysł, by sprzedawać suplementy przy uwzględnianiu danych z trackera fitness.

Dzisiejsze smart rozwiązania fitness uwzględniają dietę, ale jedynie przez logi w aplikacji. Styr Labs spróbuje włączyć suplementy, uzupełniając komplet o kolejną ważną sprawę – prawidłowe odżywianie.

Inteligentna waga, bransoletka, apka fitness oraz suplementy diety. foto. zrzut z filmiku Styr Labs

Inteligentna waga, bransoletka, apka fitness oraz suplementy diety. foto. zrzut z filmiku Styr Labs

Prawdą jest, że sporo osób aktywnych od bardzo dawna, a wcale nie potrzebujących żadnych analizatorów ruchu, twierdzi, że nie są to jeszcze kompleksowe gadżety. Z roku na rok trackery się jednak zmieniają i starają uzupełniać braki. Są bardziej zaawansowane i włączają do udziału coraz więcej danych. Kiedyś zliczały tylko kroki, natomiast dziś współdziałają z przeróżnymi agregatami zdrowia i monitoringiem diety. Prawidłowe odżywianie to słowo klucz. Bycie fit to nie tylko ruch, ale i odpowiednia regeneracja oraz uzupełnianie kalorii. Na rynku jest już kilka ciekawych modeli do korelacji wszystkich odczytów, by ćwiczenia i trening był pełniejszy.

Swój komplet pokazała firma Styr Labs. Składa się z bransoletki fitness, aplikacji oraz inteligentnej wagi, czyli zestawu już dobrze znanego. To jednak nie wszystko. Całość uzupełniono suplementami diety oraz platformą do ich prawidłowego dozowania podczas zaplanowanych tygodni ruchu. Można spalać kalorii, analizować sobie podjęty wysiłek i działać regularnie, ale bez dobrego odżywienia ciała cała praca może pójść na marne lub dać niewielkie efekty. Każdy trener personalny zwraca na to uwagę i jeśli chcemy faktycznie coś osiągnąć to musimy uwzględniać prawidłowe żywienie, a nie tylko statystyki z trackera.

Styr Labs (2)

Styr Labs postanowiło zatem, że trzeba wszystkie dane uzupełnić odpowiednim odżywianiem. Ekosystem przypomina te już na rynku obecne, ale cały proces poszerza o suplementy, które mają być dawkowane na podstawie zebranych danych. Bransoletka zbierze odczyty z ruchu, aplikacja je przetworzy i zapisze, waga zmierzy ubywające kilogramy, a wszystko dopełni saszetka multiwitamin. Oczywiście zakupiona po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów. W ten sposób użytkownik ma uwzględnić w diecie potrzebne składniki odżywcze.

Opaska na rękę Styr Activity + Nutrition Tracker nie różni się od typowych odpowiedników. Zlicza kroki, spalone kalorie i przebyty dystans. Wszystko to, co już od dawna trackery aktywności monitorują w najbardziej podstawowej wersji. Szkoda, że brakuje tutaj czujników pracy serca, bo uważam, że bardzo by się przydały. Dziś to pewien standard, więc trochę dziwi brak uwzględnienia tętna. Troszeczkę to zestawowi uwłacza. Towarzysząca bransoletce inteligentna waga to przykład tej bardziej zaawansowanej. Analizuje ogólną wagę, ale i BMI, zawartość wody, masę szkieletu i zapewne również to co najważniejsze, czyli procent masy tłuszczowej.

Jak widać, na tym etapie mamy znane funkcje. Niejeden komplet fitness już to zapewnia. Fajnie, że producent pozwoli też na użytek własnej bransoletki i aplikacji fitness. To czego nie znajdziemy nigdzie indziej to współpraca ze sklepem oferującym suplementy diety. Aplikacja po przetworzeniu danych zaproponuje zakup konkretnych saszetek, by zastosować poprawną dietę. Oczywiście mówimy o uproszczeniach, ponieważ prawdziwe sugestie da nam tylko dietetyk, a najlepiej nasz trener. Celem Styr Labs jest uproszczenie pewnych procesów, ale adekwatnych do personalnych potrzeb. Być może wciąż nie jest to rozwiązanie idealne, ale już bliższe wymaganemu.

Utrzymywanie zdrowego trybu życia i sylwetki można osiągnąć bez użycia tych wszystkich „zabawek”, ale zwrócę uwagę, że wciąż owe urządzenia powstają głównie do mobilizacji tych z nas, którzy nie potrafią przełamać się i ćwiczyć regularnie. Ubieralne wynalazki już coś osiągnęły (wystarczy spojrzeć na zwiększone dane na temat aktywności ludzi w ogóle), a mogą jeszcze zaproponować jeszcze więcej. Koncepcja z suplementami jest ciekawa, nowa i wnosząca do sekcji fitness coś więcej. Nie jest to jednak jedyna próba uwzględniania diety w treningu przez aplikację. Jakiś czas temu na blogu opisywałem specjalną maszynkę do przygotowania koktajli odżywczych, która współpracuje ze smartfonem (i danymi z treningu).

źródło: Styr Labs via digitaltrends.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *