Stealth – twoje ciało kontrolerem ruchu

2 Sty 2017

Stealth fitness

Pośród większości postanowień noworocznych znajdziemy przeważnie te związane z ruchem i większą aktywnością. W styczniu zawsze siłownie są pełne (być może również z powodu spalania świątecznych kalorii). Generalnie wielu z nas do ćwiczeń i treningu zmobilizować się ciężko. Z pomocą przychodzą trackery fitness, ale to nie jedyny sposób na zmotywowanie. Na Kickstarterze znalazłem gadżet, który wykorzysta element grywalizacji, czyli doda do wysiłku czynnik zabawy.

Zamiarem jest wykorzystanie całego ciała jako kontrolera ruchu do przystosowanych gier. W specjalnej stacji schowamy smartfon, którego żyroskopy będą tu najważniejszym elementem. Aplikację zaprojektowano tak, by balansem ciała sterować zawartością ekranu. Znacie pewnie gierki z użyciem mechanizmu na wychyły? Zamiast rękoma nawigować będziemy całym ciałem. W ten sposób ćwiczenia mają być przyjemniejsze. W ogólnym zamyśle Stealth przypomina Balance Board do Nintendo Wii, ale w formie na siłkę.

Stealth fitness

Stealth fitness

Czy w ten sposób będziemy aktywniejsi? Czy uda się utrzymywać formę przez regularną „zabawę”? Wszystko zależy od gier jakie developer przygotuje na stację Stealth. Bicie rekordów, pokonywanie poziomów, wyznaczanie sobie kolejnych progów – to typowe cele do osiągania w tego typu motywatorach. Na szczęście nie zabraknie trybu multiplayer, czyli rywalizacji z żywymi „przeciwnikami”. Konkurowanie ze znajomymi jest chyba jeszcze bardziej motywujące. Nikt nie chce być gorszy. Można walczyć na wyniki, ale i bezpośrednio. Wtedy gra jest dużo fajniejsza. W planach jest nawet funkcja współpracy (co-op).

Stealth fitness jest też zintegrowany z wirtualnym trenerem. Algorytmy przypisane do poszczególnych ćwiczeń pozwolą na zapis treningu. Wyginanie ciała, zajmowanie się konkretnymi partiami mięśni, utrzymywanie pozycji w konkretnym czasie – to wszystko może być umiejętnie połączone z wizualizacjami na ekranie smartfona. Na razie gadżet jest w fazie beta, a pierwsi fundatorzy projektu mają uzyskać dostęp do pierwszych pomysłów w formie aplikacji na iPhone’a lub Androida. Finalny model Stealth ma trafić na rynek w czerwcu i zapewne rozwój będzie zależał od gier, które znajdziemy w sklepikach z aplikacjami (niekoniecznie od samego producenta).

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *