Sphero BB-8 Force Band – moc Jedi w twoim ręku

3 Wrz 2016

BB-8 z Force Band jest jeszcze fajniejsza! Zdalnie sterowana smartfonem kula nie potrzebuje już telefonu. Sterujemy ręką! „Niech Moc będzie z tobą” zabrzmi teraz o wiele autentyczniej.

Sphero BB-8 Force Band

Bransoletkę Force Band dla kuli Sphero w wersji BB-8 prezentowano już na styczniowym CES 2016, ale dopiero na wrześniowym IFA 2016 pokazano oficjalną wersję, która pojawi się na sklepowych półkach. Kulę Sphero pewnie dobrze znacie, bo jest jednym z popularniejszych na rynku gadżetów sterowanych smartfonem. To głównie zabawka, choć w kilku edycjach również zestaw edukacyjny. W odmianie BB-8 jest jeszcze atrakcyjniejsza, a z motywem Jedi to już w ogóle! Dzieciaki będą zachwycone (i podejrzewam, że i sporo dorosłych ;)).

Przypomnę, że już sama kula Sphero w droidowej wersji BB-8 jest fantastyczna, ale obecne technologie pozwalają na stworzenie czegoś o wiele ciekawszego. Specjalna opaska Force Band to kontroler zastępujący smartfon. Rozpoznawanie gestów pozwala sterować kulką i bawić się w nowy sposób. Motyw mocy Jedi to oczywistość, ale to nie jedyny tryb gry, który nawiąże do serii Star Wars. Dzieciaki będą mogli wczuć się w bohaterów Gwiezdnych Wojen i poruszać się razem z wierną, choć o wiele mniejszą repliką pokochanego przez widzów droida BB-8.

Sphero BB-8 Force Band

Sphero BB-8 Force Band

Sphero z licencją Star Wars był hitem zimowych świąt zeszłego roku, natomiast teraz na liście życzeń pod choinkę znajdzie się pewnie dopełniający kompletu Force Band na nadgarstek. Wciąż we wszystkim będzie uczestniczyć aplikacja na smartfon, ale teraz ważniejszym elementem będzie bransoletka. Sphero będzie sprzedawać je osobno, ale i w kompletach. Oczywiście naręczny bajer jest stylistycznie dopasowany do motywów filmu „Przebudzenie mocy”, ale niewykluczone, że przyszłe aktualizacje uwzględnią kolejne części. Na to pozwalają update’y oprogramowania przez aplikację.

Force Band zyska efekty wizualne, a całość działa dzięki akcelerometrom w bransoletce. Nie dało się tego zaproponować w smartwatchu? Może niebawem pojawi się jakaś uszczuplona wersja demonstracyjna na zegarki? Przydałaby się! Czekam na jakiś mod od zdolnych fanów programowania. Myślę, że spokojnie taką apkę można na smart zegarki przygotować, ale nie sprzedałaby się tak jak efektownie zaprojektowany model. Na ile wyceniono nową zabawkę od Sphero? Ma kosztować 80 dolców, natomiast w zestawie z kulką BB-8 wyjdzie 199$ (sama kula kosztuje normalnie 150$).

źródło: Sphero

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *