Snap – ultra kompaktowy dronik z niezłymi parametrami i 4K

2 Wrz 2015

Snap Vantage Robotics

Drony tak szybko opanowuję rynek, że ich rozwój przyspieszył wraz z upowszechnianiem się dostępu do coraz tańszych i coraz ciekawszych modeli. Przyciągają głównie możliwości podniebnego rejestrowania ujęć i to właśnie dla tych funkcji klienci dobierają parametry quadcopterów, a producenci oferują odpowiedni możliwości kamerek. Jest coś, co odmienia podejście w konstruowaniu tych „zabawek”. Chodzi o konstrukcje mobilne i przenośne. Współczesne drony nie są wielkie, ale do plecaka ciężko je zmieścić.

Kilka naprawdę kompaktowych modeli na blogu pokazałem. Snap spokojnie może z nimi rywalizować. Ma możliwości zbliżone do popularnych dronów, ale o wiele ciekawszy format – składany. To klasyczny quadcopter, który jednak składa się do przyjaznej w transporcie formy. Przypomina pałeczkę i taka konstrukcja to chyba najbardziej udany projekt modułowego połączenia ze składanymi śmiegiełkami. Producent – Vantage Robotics – poradził sobie z miksem dwóch coraz istotniejszych parametrów: niezłych specyfikacji dla kamerki, ale i kompaktowej obudowy.

Snap

Snap drone

Jak niewielka to konstrukcja zdamy sobie sprawę dopiero przy pakowaniu sprzętu do plecaka. Dzięki takim wariantom przestaniem nosić ze sobą walizki, a zaczniemy swobodniej przewozić naprawdę niezłego drona do nagrywania z lotu ptaka. Rynek pokazuje, że mnóstwo zwykłych „zjadaczy chleba” zaczyna bawić się podniebnymi kamerkami i to właśnie dla nich powstają takowe projekty. Snap jest kontrolowany z aplikacji mobilnej, pozwala na automatyzację zachowań i ma obiektywik 4K! Sensor to Sony Exmor (umie nagrywać w 120 klatkach przy jakości 1080p). Do tego jest pewien rodzaj stabilizacji, która poradzi sobie ze wstrząsami.

Autorzy wyszli z założenia, że najlepsza jest ta kamerka, którą akurat mamy ze sobą. I to prawda. A jeśli do tego będzie za nami sama podążała (do 150 metrów) przez ok. 20 minut i jeszcze można ją przewozić w plecaku – perfect! Sterować dronem można z aplikacji na iOS lub Androida, ale i umieścić smartfon z podglądem na ekranie na wygodniejszym kontrolerze. To wręcz idealny model dla początkujących. Wyceniono go na 895$ we wczesnych preorderach. Finalna cena to ok. 1300 dolców.

źródło: vantagerobotics.com via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *