SmartBalance Light – wkładki do poprawy koordynacji

29 Wrz 2015

sports

Inteligentne wkładki kojarzą się głównie z biegaczami. Większość tego typu gadżetów skupiała się zwykle na funkcjach monitorowania aktywności, ale i dbania o technikę ruchu, czyli unikania kontuzji. Po co proponować kolejny model o takich samych funkcjach, jak można wykorzystać podobny zestaw wbudowanych sensorów i zaoferować coś bardziej unikatowego. Sport zyskuje dziś dzięki czujnikom i to coraz nowsze możliwości. Tym razem skupiono się na balansie ciała i koordynacji ruchu.

SmartBalance Light to kolejny ubieralny projekt z Kickstartera. Formatem nie różnią się raczej od zwykłych wkładek dobutów, ale wewnątrz zmieszczono bezprzewodową technologię i system sensorów. Praktycznie analizują te same dane, tj. punktowy nacisk ciała, ale algorytmy i oprogramowanie przetworzą odczyty do innych celów. Którzy sportowcy mają skorzystać najbardziej. Na początek golfiści, baseballiści i ci podnoszący ciężary. To im było najszybciej dostarczyć ciekawe analizy.

SmartBalance Light

Wszyscy oni skupiają się na odpowiedniej pracy nóg, a ta jest w ruchu bardzo ważna. Każda z tych dyscyplin wymaga nieco innej oceny, ale czujniki można odpowiednio skalibrować i stosować w trybie różnych aktywności. Podgląd na pracę nóg, rozkład sił, balansu, koordynacji kończyn, czy nacisku – to wszystko ma dać użytkownikom odpowiedni materiał do poprawy ćwiczeń i techniki. Wizualizacje i statystyki odczytów na smartfonie to oczywiście przyjazny format do zapoznania się z wynikami i zastosowanie odpowiednich programów ćwiczeniowych lub rozpoznanie błędów (również unikanie przeciążeń i kontuzji).

Można skupić się na problemach i wadach, które można wyeliminować z nawyków. System odczytów to jedno, a oprogramowanie to drugie. Myślę, że najważniejsze, bo może w przyszłości zaoferować kolejne sugestie i podpowiedzi lub całe programy treningowe dla jeszcze większej grupy sportowców. W komplecie znajdą się też czujniki ruchu, które ułatwią rozpoznawanie ruchu, a ten można połączyć z danymi nacisku i jeszcze pełniej przedstawić naszą aktywność.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *