Smart zegarek Guess Connect w odświeżonej edycji

26 Lut 2016

Zaczynam mieć wrażenie, że klasycznych odmian smart zegarków zaczyna być więcej niż tych w pełni inteligentnych. Wytłumaczenie zjawiska jest bardzo proste – o wiele łatwiej przygotować odmianę tradycyjną z nowoczesnymi funkcjami łączności ze smartfonem, niż smartwatch od podstaw (taki z wyświetlaczem zamiast cyferblatu). Takich projektów przybywa, a klienci chętnie w tę stronę spoglądają. Nie każdemu podobają się dzisiejsze trendy i chcą nosić na nadgarstku eleganckiego klasyka.

Guess Connect

Guess Connect zalicza się do grupy urządzeń wyglądających normalnie, ale oferujących pewne podstawowe dodatki z tych „mądrzejszych” wariantów. Kiedy pisałem o modelu pierwszy raz, wydawał się nieco niedopracowany, przynajmniej od strony stylistycznej. Idea gadżetu pozostała niezmienna, czyli zwykłego formatu z ukrytymi, delikatnie eksponowanymi smart opcjami, ale teraz w ładniejszej odsłonie wizualnej. Upiększonej, dopracowanej, bardziej konkurencyjnej designem. To pewna norma, do której dążą już wszyscy producenci smart zegarków.

 Na zeszłorocznym CES 2015 doszło do partnerstwa między firmą Guess a Martian. Ta druga marka oferowała podobne, ale zdecydowanie ładniejsze i droższe modele. Po lekko ponad roku w Barcelonie prezentowane są dwie nowe odmiany urządzenia Connect. Dwie, gdyż ostatnio modne jest oferowanie wersji dla panów, ale i pań. Zastosowano tutaj znaną taktykę: większej (w tym wypadku 45 mm) oraz mniejszej (41 mm) koperty. Ta damska jest oczywiście bardzo kobieca.

 Jak w poprzedniku, w środku znalazł się moduł Martiana, jest mikrofonik do dyktowania treści i wykorzystania komend głosowych poprzez asystentów: Siri lub Google poprzez Bluetooth. To oczywiście zdradza, że zegarki parują się ze smartfonami Androida lub iPhone’ami. Dzięki temu możemy korzystać z asystentów bezpośrednio przez klasyczny zegarek. Łączność ma też synchronizować notyfikacje prezentowane na niewielkim ekraniku OLED. Niestety nie ma tutaj czujników fitness (co oferuje sporo analogowych smartwatchy).

Nowy Connect kosztować ma 379$, czyli więcej niż podstawowy Apple Watch. Ma pojawić się w kwietniu 2016 (demonstracja już na lutowym Mobile World Congress).

Źródło: Guess Connect

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *