Smart Stop – „plaster” pomagający rzucić palenie

25 Sty 2017

Smart Stop

Sposobów na rzucenie palenia jest dziś dużo więcej niż kiedyś. Trzeba szukać klientów projektując coraz nowsze metody. Co powiecie na inteligentny plaster z dawkowaniem nikotyny? Firma Chrono Therapeutics przygotowuje takie rozwiązanie już od 2015 roku, kiedy to zaprezentowała prototypowe, ubieralne warianty, w tym model naręczny. Skupiono się jednak na smart „plastrach”. Współpraca ze smartfonem ma motywować do utrzymania silnej woli. Aplikacja to kolejny element, który ma pomóc w rzuceniu palenia.

Moduł SmartStop ma gwarantować uniezależnienie się od nikotyny, a przy tym obniżać ryzyko pozostawania w terapii non stop (w końcu trzeba przestać przyklejać plastry, rzuć specjalne gumy itd.). Postanowiono zredefiniować tzw. „patche”. Większość palaczy zada sobie w tym momencie pytanie: ale co złego jest w tych normalnych? Takie produkty uwalniają nikotynę stopniowo i powoli przez 24 godziny. Chrono Therapeutics stworzyło inteligentniejsze rozwiązanie, by dostosować dawkowanie do cyklu dobowego.

Smart Stop

90 minut przed wybudzeniem Smart Stop zaczyna swoje działanie, ponieważ zdecydowana większość palaczy wypala pierwszego „szluga” już w pierwszy 30 minutach od pobudki. Następnym okresem jest pora obiadu, ponieważ wtedy łaknienie na papierosa jest większe (metabolizm przyspiesza). Wieczorem następuje uwolnienie kolejnej dawki. Jest to okres spotkań i rozrywki, a po pracy lubimy się wyluzować. Oczywiście z zapalonym papierosem. Tak działa smart plaster. System pozwala też na regulacje okresów uwalniania, jeśli nasze życie nie wygląda dokładnie tak jak to typowe (uwzględnione przez badania producenta).

Smart Patch jest trochę większy niż przeciętny plaster, ponieważ wymaga wymiany kapsułek z nikotyną oraz kilku mechanizmów oraz bateryjki. Ta działa przez ok. 10 tygodni i jest też wykorzystywana do łączności Bluetooth ze smartfonem. Gadżet jest szczelny na zachlapania, więc nie trzeba go zdejmować pod prysznicem. No i teraz potęga software’u. Aplikacja mobilna rejestruje wszystko, łącznie z wstawaniem z łóżka, co poprawia pracę algorytmów. Możemy na przykład wprowadzać na smartfonie logi na temat nagłego pragnienia (także przez specjalny przycisk na urządzeniu), co ma wpływ na działanie programu. Są tu również opcje społecznościowe, które developer włączył do planów. Mają mobilizować.

Smart Stop

Badania testowych jednostek udowodniły, że skuteczność plastra Smart Stop jest wyższa od konkurencyjnych wyrobów. Smartfon ma z kolei pomagać w obserwacji skutków. Jest w nim też rodzaj coachingu, wspierającego przez cały okres 10 tygodniowego planu.

źródło: chronothera.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *