Sleep Sheperd Blue – analiza snu i pracy mózgu

25 Lut 2016

Sleep Sheperd Blue

Bardzo wielu hejterów nie widzi sensu w ubieralnych trackerach analizujących nasz wypoczynek. Mają trochę racji. Jak czujniki ruchu mają wpłynąć na nasz sen? Odpowiedz jest trudna, bo systemy tego typu mają pracować jako wskaźniki, a nie gotowe rozwiązania. Mają pozwalać na lepsze rozpoznanie przyczyn i próbę ich pokonania. Najczęściej jednak są integrowane z ruchem, wskazując na poprawny powrót do gotowości (odpowiedni czas regeneracji do kolejnych ćwiczeń i treningów). Do analizowania jakości snu jest na rynku o wiele więcej ciekawszych rozwiązań. Kolejnym wartym odnotowania jest chyba Sleep Sheperd Blue.

Już nie będę rozwijał tematu samej analizy snu, bo robię to prawie przy każdym wpisie na temat urządzeń do monitorowaniu wypoczynku. Każdy z nas wie jak ważna jest odpowiednia regeneracja ciała i umysłu, warunki w jakich śpimy i kilka innych parametrów z tym związanych. Sleep Shepard Blue to ubieralny wynalazek w postaci opaski na głowę, który poszerza funkcjonalność analizatora. Przede wszystkim bierze się za o wiele głębsze pomiary – pracę fal mózgowych. To bezpośrednie źródło badania jakości odpoczynku.

Sleep Shepard Blue app

Zakładany na głowę gadżet został zaprojektowany do wprowadzania nas w odpowiedni wypoczynek. Nie ma tylko analizować przyczyn, a działać jako stymulator. Niewielkie głośniczki, czujniki aktywności mózgu (przez EEG) i odpowiednie oprogramowanie na smartfon. To wszystko ma zadbać o lepszy sen. Wykorzystywana jest tutaj technika binaural beats, tj. muzyczki o niskich częstotliwościach. To tzw. dudnienie synchroniczne ma wprowadzać w sen (podobne często świadomy, a nawet stany relaksu). Zależy od potrzeb. Tutaj firma skupia się na poprawie snu.

Bezprzewodowa łączność z telefonem pozwala na kontrolę urządzenia, m.in. plików audio, ale również zyskujemy dostęp do panelu analiz, gdzie monitorowany jest czas spędzony w łóżku, ruchliwość, fazy snu, a nawet orientacja ułożenia głowy. Naturalnie, jest także smart alarm. Projekt zbiera fundusze na Kickstarterze, gdzie zbada też zainteresowanie i potrzeby na takie nietypowe rozwiązania. W opisie kampanii wskazane jest, że wszyscy poniższi (powiązane wpisy) rywale przegrywają z Sleep Shepard Blue. Mowa o systemach Beddit, Sense, czy Withings Aura.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *