ShapeScale – smart waga z modelem 3D ciała

6 Sty 2017

Inteligentne wagi potrafią dziś bardzo wiele, zwłaszcza w kwestii monitorowania zmian i wahań w tkankach. Ułatwiają to aplikacje na smartfony lub tablety, skąd można uzyskać bardzo dokładne wykresy oraz statystyki. Co takiego do tego typu produktów można jeszcze dodać? Może trójwymiarowy model naszego ciała? Taką próbę podjął kiedyś producent smart lustra, które skanowało odbicie, ale dzisiaj mówimy o wagach, więc przedstawię konkurencyjny projekt, który pojawił się właśnie na targach CES 2017. Smart waga ShapeScale zrobi to samo co inteligentne lustro Naked 3D.

ShapeScale 3D Body Scanner

ShapeScale 3D Body Scanner to ultra nowoczesne i chyba jeszcze dokładniejsze podejście do śledzenia wagi. Bardziej kompleksowe niż w innych smart wagach, które też potrafią wyodrębnić procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody. Skład ciała można uzupełnić obrazem 3D naszego ciała. ShapeScale posiada specjalny moduł, który zapisze sylwetkę, a przy regularnych pomiarach powinien wskazywać zmiany w budowie ciała. Urządzenie kierowane do wszystkich, ale najwięcej skorzystają sportowcy, którzy śledzą trendy.

Rozwiązanie jest bardziej obrazowe niż wiele innych systemów do analizy fitness. Zamiast samych liczby, ShapeScale do wizualizacje. Obraz powinien motywować jeszcze bardziej, zwłaszcza, gdy faktycznie widać efekty prac. Według producenta ma to być widoczne zarówno przy ogólnym odchudzaniu, jak i modelowaniu poszczególnych partii mięśni. Obrazowanie progresu dla regularnie ćwiczących ma być pewnego rodzaju nagrodą za ciężką pracę. Aplikacja mobilna zaprezentuje też partie ciała, w których odnosimy sukcesy, ale również i te nad którymi warto popracować.

ShapeScale 3D Body Scanner

Program na mobilne platformy to także typowy motywator z opcją wyznaczania celów. Możemy wskazywać konkretne rejony ciała, którymi aktualnie się zajmujemy (np. na siłowni) i potem co pewien czas ważenie na ShapeScale powinno wszelkie zmiany rejestrować. Apka ma też sugerować pewne działania, np. w sprawach diety. Wszystko po to, by dochodzić do ustalanych punktów. Jak to działa? Wykorzystywane są tu technologie kamerki ze skanowaniem głębi (w module rotacyjnym, o którym już wcześniej pisałem). Podczas jednego obrotu wykonywanych jest ok. 100 zdjęć, które potem tworzą realistyczny avatar 3D naszego ciała. W dłuższym okresie czasu powinniśmy móc porównać swoje sylwetki przed i po zastosowanych programach treningowych, a przy okazji przebieg zmian w czasie.

ShapeScale powoli wychodzi z fazy prototypowej i niebawem będzie można wagę zamówić w przedsprzedaży.

źródło: ShapeScale

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *