Sensoria Smart Running Shoes – trener AI w bucie

3 Lis 2017

Sensoria Smart Running Shoes

Sensoria ma już sporo rozwiązań do monitorowania aktywności, a w styczniu na targach CES zapowiedziała jeszcze nowy moduł Core, który teraz wprowadza wraz z parą smart butów. Smart Running Shoes to kolejny produkt tej marki służący do analizowania aktywności, ale bez potrzeby zakładania czujników na rękę. Te mają zbierać odczyty prosto z obuwia, czyli z najlepszego miejsca do pomiaru biegu w czasie rzeczywistym.

Już wielokrotnie pisałem na blogu o inteligentnych butach, więc w zasadzie nie przekażę pewnie zbyt wielu nowych informacji. Zawsze warto jednak zaznaczyć, że pojawia się kolejny taki model, zwłaszcza, że wybór takich gadżetów jest jeszcze mały. Zalety płynące z sensorów na nodze są jasne – biometryczne odczyty powinny być precyzyjniejsze, przekazując użytkownikowi konkretne informacje na temat jego biegu. Same buty wyposażono w czujniki nacisku, które przekazują dane do specjalnego modułu umieszczonego z tyłu pod Achillesem.

Sensoria Smart Running Shoes

Tam zmieszczono większość elektroniki oraz przekaźnik danych do smartfona. Oczywiście trzeba go będzie ładować, ale jest wypinany, więc wszystko będzie ułatwione. Sensoria Core ma też współpracować z nowymi smart skarpetami Sock 2.0. Cały system jest kierowany do biegaczy raczej długodystansowych, gdzie monitorowanie parametrów ma ogromne znaczenie dla śledzenia techniki i unikania kontuzji (zwłaszcza tego). Sensoria proponuje tu swoją własną smart asystentkę Mara, która bazuje na AI. Sztuczna Inteligencja ma lepiej przetwarzać zbierane informacje, ale też informować o kadencji, tempie, ułożeniu stóp oraz rozkładach siły nacisku. To wszystko ma prowadzić do poprawy efektów, czyli lepszych wyników (nie tylko czasowych, ale też jakościowych). Są też dane fitness, czyli spalane kalorie, przebyte dystansy i krokomierz.

Sam but jest odpowiednio przystosowany do biegania. Cały zestaw bazuje na technologiach już znanych, czyli kombinacji akcelerometrów, żyroskopów i magnetometru (+ czujniki nacisku). Razem z aplikacją mobilną i trenerem AI tworzą wsparcie w treningu biegowym. Sensoria Smart Running Shoes wyceniono na 99$ w przedsprzedaży (50% mniej). Mają pojawić się w sprzedaży gdzieś na początku 2018 roku.

źródło: Sensoria

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *