Sengled Snap – żarówka monitoringiem wnętrza

16 Wrz 2015

sengled snap a

Na styczniowych targach CES firma Sengled pokazała kilka inteligentnych żarówek. Jedna z nich była bardzo unikatowa, nawet jak na ofertę wariantów smart. Od pewnego czasu żarówki otrzymują sporo więcej funkcji. Miniaturyzacja podzespołów pozwala na integrację nowych, rzadko spotykanych w tym segmencie opcji. Już sam głośniczek jest nietypowy, choć modeli takich szybko przybywa. Sengled poszło na całość i wbudowało monitoring pełną gębą. W zasadzie to jedna żarówka ma wszystko czego oczekujemy od systemu ochrony domu.

Spróbuję w jednym zdaniu zmieścić co w znajdziemy w modelu Snap. Żarówka ta to bezprzewodowy, wodoszczelny system z kamerką HD, detekcją ruchu oraz głośniczkiem i mikrofonem. Niemalże najważniejszy zestaw jaki poszukujemy w kamerkach IP. Do wszystkiego dołączona jest aplikacja mobilna, aby użytkownik miał pełen podgląd w sytuację z obiektywu i zestawu sensorów. Snap może być jednym z najprostszych w instalacji systemów do ochrony mienia – do tego w konstrukcji, która nie zdradzi swoich możliwości. W razie potrzeby możemy dwukierunkowo porozumieć się z osobą w pomieszczeniu (mini głośniczek i mikrofonik). Ewentualnie ją odstraszyć.

sengled snap app

sengled snap żarówka

Wystarczy wkręcił w gwint, skierować kamerką w danym kierunku i połączyć z domową siecią, a otrzymamy pełnowartościowy monitoring. Możemy być spokojni o tryb nocny, a i czujnik światła się przyda. Rozdzielczość Full HD to jakość 1080p. Z poiomu smartfona lub tabletu możemy wyznaczyć do trzech stref detekcji czujników ruchu. Wystarczy wskazać je na ekranie i system będzie alarmował jedynie o ruchu w tych częściach pomieszczenia. Tyle tego, że zapomniałbym o samym oświetleniu. Można kontrolować je i budować inteligentną sieć. Możemy też skorzystać z zapisu obrazu do chmury.

Wodoszczelność z certyfikatem IP54 to też szansa na instalację żarówki na zewnątrz. Sengled Snap pojawiło się na Indiegogo i tam można zamówić ją w przedsprzedaży.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *