Radiomize – zwykła kierownica zyska panel sterowania

5 Lut 2016

radiomize

Zazdrościcie posiadaczom nowszych modeli samochodów sterowania z poziomu kierownicy? To wygoda i to ogromna. Zamiast sięgać ręką do najczęściej używanych w aucie przycisków, po prostu wyciągamy kciuk i mamy szansę przełączyć wybrane opcje. Jeśli brakuje wam tego standardu we własnym pojeździe, a chcielibyście zyskać chociaż kontrolę nad własnym smartfonem, to na Indiegogo znalazła się kampania ciekawego gadżetu. Radiomize to pokrowiec na niemal każdą kierownicę, wyposażony w panel do obsługi telefonu.

Zaprojektowano go tak, by nie wyglądał na zewnętrzny dodatek, a integralną część kierownicy. Nie powinniśmy odczuć zmian (poza nieco grubszym uchwytem), a otrzymamy wielofunkcyjny element do nawigacji. Bateria ma wystarczyć na rok, więc i tym nie będziemy musieli się zamartwiać. Pokrowiec jest skóropodobny, oddychający, natomiast panelik ma ruchome elementy pada i przełącznik. Idea gadżetu jest prosta – nierozpraszająca obsługa w wygodnym miejscu. I to w jednym, a nie rozłożonym po całej kierownicy. Ergonomicznie i estetycznie.

radiomize app

radiomize kierownica

Oczywiście potrzebna będzie aplikacja mobilna. To ona pozwoli na kontrolowanie wybranych funkcji smartfona. Chodzi o poruszanie się po wiadomościach, odtwarzaczu muzycznym i innych. Autorom udało się też zaproponować pewne ograniczenia, a wszystko po to, by kierowca nie mógł bawić się wszystkim – najważniejsze jest skupienie się na jeździe. Możliwości pogrupowano w tryby: Radio, Drive i Stop. Ten ostatni daje najwięcej i uruchamia się przy postoju. Programik stworzono dla iOS oraz Androida.

Panelik nie ma zbyt wielu przełączników. Jest minimalistyczny. Wykorzystano tu jednak także długość przyciskania, czy podwójne „naduszenie”. Nie jest to pierwsza i jedyna tego typu propozycja. Kilka z nich podałem w przykładach powiązanych pod wpisem (ta z uchwytem na smartfon jest z przymrużeniem oka…). Radiomize dopiero zbiera fundusze, a gotowy wyrób ma trafić w okolicach lipca/sierpnia 2016.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

No Comments

  1. wedlug mnie swietny pomysl, pytanie tylko z jakich dokladnie materialow zostanie to wykonane i ile lat sie z tym pojezdzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *