Qotes Watch – e-papierowy smartwatch z maksymami

29 Mar 2018

Quotes Watch

Jednym z najciekawszych, bo nietypowych wytwórców zegarków, jakich znam, jest marka Tokyoflash Japan. Robią naprawdę dziwaczne i oryginalne konstrukcje. Ostatnimi laty tempa próbuje dotrzymać jej What? Watch. Nawet sam osobiście pisałem o ich kilku wyrobach na moim blogu. Firma przygotowała kolejny wyrób i znów wprowadziła go na Kickstartera, gdzie zbiera środki potrzebne na jego realizację. Po Calendar Watch i Radar Watch pojawia się Quotes Watch – smart zegarek z bazą złotych myśli na każdy moment.

Projekt smartwatcha z wyświetlaczem do prezentowania różnych sentencji to bardzo odważna próba. Zamiast proponować tradycyjne (dziwnie to teraz brzmi) funkcje inteligentne, autorzy wrzucili bazę inspiracyjnych myśli, które mają pokazywać się na naręcznych panelu. Zamiast zerkać na nadgarstek tylko w celu sprawdzenia godziny (lub powiadomienia), otrzymujemy jakąś mądrość, która ma na nas podziałać swoim frazesem. Prawdopodobnie zmusić do myślenia, zainspirować, poruszyć. To główny cel tego gadżetu.

Quotes Watch

Na pewno Quotes Watch wyróżnia się swoim podejściem, a nawet samą stylistyką, ale czy uda się zainteresować dzisiejszego odbiorcę tak nietypowym wyrobem? Myślę, że jest na to szansa, bo to co najważniejsze w zegarku jest. Tarcza pokazuje aktualną godzinę, a przy okazji, przy każdej próbie jej sprawdzenia możemy nieco dłużej zastanowić się nad sensem niektórych spraw, zamiast przeć do przodu jak robot. Mówi się, że jesteśmy niewolnikami szybko upływającego czasu. Niektórzy nie mogą sobie nawet pozwolić na dłuższą przerwę (samo zerknięcie na cyferblacik zegarka to wręcz ułamek sekundy). What? Watch próbuje chyba zwrócić na to uwagę. Zmotywować do pewnych zmian lub działań.

Urządzonko wygląda bardzo elegancko. Sentencje pojawiają się na e-papierowym panelu, który posłuży też do odczytu notyfikacji ze sparowanego telefonu. Nie będzie to zatem ograniczony sprzęt, a nieco inny rodzaj smartwatcha. Użytkownik może sobie dobrać czcionki do i style do maksym, personalizując ich prezentację (także paski i koperty można będzie dobrać po swojemu). Do tego posłuży aplikacja mobilna na smartfony. W niej poustawiamy też kategorie myśli z całkiem pokaźnej bazy. Sądzę, że będą pewnie dostępne w różnych językach, ale jakich? Tego trzeba już pilnować podczas crowdfundingowej kampanii. Producent przewiduje sprzedaż finalnego modelu na październik. W tej chwili zegarek można nabyć już za 75 dolarów.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *