Pokemon Go na Apple Watch – jak to działa?

23 Gru 2016

Pokemon Go na Apple Watch vs bransoletka Pokemon Go Plus – jakie różnice?

Na październikowej prezentacji nowych iPhone’ów firma Niantic zademonstrowała odmianę popularnego Pokemon Go na zegarki Apple Watch. Środowisko i gracze spodziewali się smartwatchowej edycji, a to zapewne na podstawie bransoletki, która oferuje dodatkowe możliwości w trakcie poszukiwań. Ubieralny Pokemon Go Plus dosyć dokładnie opisałem na blogu już wcześniej, a że jego premiera stale się przesuwała to zainteresowanie apką na naręczny ekranik było wysokie. Nie jest to jakiś zamiennik lub alternatywa, a zupełnie inny rodzaj programiku.

Pokemon Go Apple Watch

Bransoletki Pokemon Go Plus to niedrogie wsparcie w trakcie gry, natomiast wersja na Apple Watch jakby oddzielne usprawnienie o nieco innym, znacznie większym potencjalne. Część opcji z opaski jednak na rękę przeniesiono, ponieważ system na to pozwala. Przede wszystkim powiadomienia. Bransoletka wibrowała wysyłając sygnały o pobliskich Pokemonach i zegarek też to oczywiście potrafi. Jeśli jesteście posiadaczami Apple Watcha to Go Plus jest wam zbędna (dla wielu i tak jest nadal kusząca z uwagi na stylistykę).

Na ekranie Watcha pojawią się też informacje o PokeStopach, jajkach i medalach, nie zmuszając nas do ciągłego wyciągania smartfona z kieszeni. Ten jednak wciąż musi być ze smartwatchem sparowany. Niantic postarało się, by wersja aplikacji na zegarki różniła się nieco od tej na telefony. Wykorzystano tutaj sportowe właściwości Apple Watcha, czyli tracker aktywności. Jest on sprzężony z Pokemon Go. Oprogramowanie odczytuje ruch i zapisuje aktywność w czasie zabawy. W ten sposób bada zaangażowanie w trakcie gry i poszukiwań, gdzie często trzeba przebyć pewien dystans w celu znalezienia i złapania Poka. Ma przez to jeszcze bardziej motywować do ruchliwości.

Pokemon Go Apple Watch

Wszystkim notyfikacjom towarzyszyć będą animacje i wizualizacje, których na Pokemon Go Plus brakuje. Niestety przez panel Watcha nie złapiemy Pokemona, przynajmniej w pierwszej wersji oprogramowania. Do działań potrzebny będzie iPhone. Pod tym względem zegarkowa edycja Pokemona jest gorsza od bransoletki Pokemon Go Plus, ponieważ tym drugim gadżetem za ok. 35 dolarów Pokemony można łapać bez bezpośredniego użycia telefonu. Do tego gracz ma tylko jedną próbę „rzutu” Poke Balla. Nie wskaże jednak poziomu ewolucji i typu stworka. Wydaje się jednak, że kwestią czasu są kolejne aktualizacje, pozwalające na dodanie takowych opcji.

Co z wersją na Anroid Wear? Na razie cisza, ale pewnie ekskluzywność nie będzie trwała długo, gdyż Pokemon Go zostało już pobrane ponad 600 milionów razy.

źródło: AppStore

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *