Płatne tarczki i apki na Gear S3 z iPhonem. Jak zainstalować?

6 Lut 2017

Od stycznia smartwatche Gear S3 współpracują z iPhone’ami. Oczywiście w sposób ograniczony i nie tak dobry jak z Androidami (albo jeszcze najlepszy ze smartfonami Galaxy), ale dający użytkownikom telefonów Apple sporo opcji. Samo sparowanie zegarka z iPhonem to już dobra informacja. Dzięki Gear Managerze możemy instalować aplikacje, a nawet wybrane tarczki, więc naręczne urządzenie jest konfigurowalne i obsługiwalne z konkurencyjnego telefonu. Apple na pewno same ograniczyło pole manewru, by czasem okrągły Gear S3 lub Gear S3 nie konkurowałby zbyt mocno z ich Apple Watchem. Jest jedank fajny myk na obejście niektórych restrykcji!

Znalazłem właśnie w sieci fajny i sprawdzony sposób na instalację płatnych aplikacji lub płatnych tarczek przez iPhone’a! Będzie potrzebny niestety smartfon z Androidem, więc trzeba będzie poprosić o krótkie użyczenie sprzętu od kolegi/koleżanki. Najważniejsze, że uda się wgrać na smartwatch apki, których iPhone (na razie) po prostu zainstalować nie pozwala. Żeby cieszyć się dodatkowymi możliwościami i fajnymi widokami głównymi tarczek, należy przejść przez krótką i prostą procedurę. Zaznaczę jednak, że metoda nie funkcjonuje ze wszystkimi tytułami (no i ciekawe jak długo będzie działała).

Jak wgrać płatne apki/tarczki na Gear S3 przez iPhone’a:

  1. Użyj (pożycz na moment) smartfon z Androidem (ten sam region)
  2. Zresetuj zegarek, by połączyć go z telefonem Android
  3. Zainstaluj Gear Manager na Androidzie i zaloguj się do swojego konta Samsung
  4. Kup wybrane pozycje (aplikacje lub tarczki na Gear S3) – nie ma jeszcze gwarancji, które zadziałają [instalujecie na własne rysyko]
  5. Powracają do iPhone’a: odpal Gear Manager, odśwież sekcję „moje aplikacje”. Powinny pokazać się pozycje zakupione, które można wybrać z listy i uruchomić na smartwatchu Gear S3
  6. Zresetuj znów zegarek i połącz z iPhonem
  7. Przeinstaluj nowo zakupione tytuły na smartwatchu.

Są pewne wady. Nie każdy będzie tak życzliwy, aby pozwalać nam na wgranie na swojego Androida oprogramowania (zakładam jednak, że mamy dobrych kolegów lub członków rodziny – Androidy są wszędzie). Z iPhonem łączy się też Gear S2, więc podejrzewam, że instrukcja obejmuje również starszy ze smart zegarków Samsunga. W komentarzach dajcie znać czy działa. Raz jeszcze uprzedzam, że metoda może nie współpracować ze wszystkimi pozycjami, a nie chciałbym, abyście płacili za coś, co może ostatecznie potem nie śmigać.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *