Philips Hue ze wsparciem asystentki Siri. Przez Hue Bridge 2.0

5 Paź 2015

Siri Hue

HomeKit od Apple dosyć długo się wdraża. Sporo producent wini za to samego autora. Głównie jego bardzo restrykcyjną politykę. Apple to jednak Apple i może pewnie pozwolić sobie na kaprysy. Mają Siri, a to daje im sporo w kwestiach sterowania, np. właśnie domem. Stąd domowa platforma od Apple jest taka atrakcyjna. Internet Rzeczy cierpi na braku wsparcia asystentów głosowych, choć powoli (bardzo powoli) się to zmienia. Philips ze swoim ekosystemem Hue jest jednym z pierwszych, który dam nam przyjemność wydawaniu poleceń inteligentnemu wyposażeniu.

My jeszcze nie możemy cieszyć się polskim językiem Siri (podobno niedługo), a daje on sporo wygody. W takim domu można już poprosić o zgaszenie światła. Philips to głównie oświetlenie dla smart domu, więc mowa wyłącznie o tym segmencie. To i tak sporo, bo światło to jedna z podstaw inteligentnego wnętrza. Jest najcześciej wdrażana. Z nowym mostkiem Hue Bridge 2.0 zwiększą się możliwości systemu Hue. W ten sposób nasze żarówki zareagują na sygnały głosowe. Z nowości jest też wsparcie apliakcji third-party.

hue siri

Oświetlenie Hue może pozostać to samo, ale jeśli chcemy dodać komend, to nowy mostek jest niezbędny. Wtedy akcje typu: „Siri, dim the lamp to 50%” będą możliwe. Przygaszanie świateł, wyłączanie, włączanie, aktywacja scen – to niektóre z opcji do ustawienia w aplikacji. Wszystko zależy jak skonfigurowaliśmy oświetlenie między pokojami i jak szeroką mamy linię produktów Philipsa. Na szczęście nowy Hue Bridge 2.0 będzie można wymienić na nowy przy dopłacie 40$ (do końca grudnia). Nowa sztuka ma kosztować 60$. Będą też dostępne większe zestawy z żarówkami.

Jakieś wady? Siri reaguje z iOS lub Apple Watcha, więc trzeba mieć sprzęt przy sobie, aby wydać komendę. Apka na smartwatch jest. iPod Touch i iPad też się bawią. Warto dodać, że już sama integracja z HomeKit daje sporo nowych możliwości. Ułatwione jest budowanie zależności innych gadżetów, które certyfikat Apple posiadają i pozwalają na nowej współpracę na platformie z Cupertino. Można tak budować akcje związane ze światłem, np. otwieranie bramy garażowej z jednoczesną aktywacją światła wewnątrz pomieszczenia. Aha iOS 9 minimum to konieczność.

źródło: Philips

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *