Philips Hue z kolekcją smart lamp White Ambience

16 Maj 2017

System Philips Hue kojarzymy z inteligentnymi żarówkami. Co kilka miesięcy holenderska firma rozszerza ofertę o kolejne generacje lub rodzaje swoich smart LEDów. Od czasu do czasu pojawiają się też towarzyszące serii akcesoria. W asortymencie brakowało jedynie gotowych lamp. Producent dba o rozwój swojej platformy i od dziś rozszerza zakres usług o inteligentne lampy różnych rodzajów.

Hue White Ambiance

Seria smart lamp to uzupełnienie i rozszerzenie ekosystemu, w którym przecież i tak jest już sporo rozwiązań (od Ambient Light w telewizorach, po kolorowe paski diodowe, sterowane z poziomu smartfona. Do oferty dołączy rodzinka lamp Hue White Ambiance. Katalog ma dotyczyć przeróżnych odmian: lamp stojących, wiszących, podczepianych. Generalnie do różnych wnętrz i wykończeń. Jeśli zaufaliście wcześniej systemowi Philips Hue to mieszkanie będzie można rozbudować o kolejne ciekawe elementy inteligentnej sieci.

Opcji, jak na debiut serii, jest sporo. Znajdziemy modele do salonu, sypialni, przedpokoju itd. Wszystkie z możliwością integracji z już istniejącym systemem. Warto dodać, że nie tylko z nim, ponieważ Philips Hue łączy się z wieloma standardami typu smart home, m.in. od Apple, Google, Samsunga i wieloma innymi. Umożliwi to budowanie akcji pod indywidualne potrzeby. Skorzystamy też z komend głosowych Siri lub Alexy, a także serwisu IFTTT dla Internetu Rzeczy.

Nie zapominajmy też o smartfonowej aplikacji, służącej do regulacji jasności, intensywności i barwy światła. Jeśli chodzi o to ostatnie to mowa o barwie białej. Na ten moment skupiono się na najpopularniejszym i najbardziej potrzebnym w domu kolorze. Kolorowe LEDy możemy dołożyć inteligentnymi żarówkami Hue. Część lampek sprzedawana będzie z opcjonalnymi czujkami światła, reagującymi na ruch (usprawni to automatykę działania w konkretnych pomieszczeniach i sytuacjach – sensory można zaprogramować, by działały wyłącznie w wybranych porach dnia).

Oczywiście cennik również jest różnorodny. Najtańsze odmiany można będzie nabyć już za 100$, najdroższe za 280$.

źródło: Philips

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *