Pebble Time Round – kolorowy e-tusz w okrągłej wersji

23 Wrz 2015

pebble time round smartwatchPamiętam, że narzekałem nieco na brak okrągłego smartawtcha od Pebble. Zapewne producent zdawał sobie sprawę z tego, że wariant okrągły jest efektowniejszy. Na środę planowano odliczanie do jakiejś ważnej informacji od Pebble i potwierdziły się przypuszczenia. Będzie okrągły, ale i kolorowy, inteligentny zegarek z e-tuszowym panelem. Pewnie klienci poprzednich wariantów (Time i Time Steel) będą trochę zawiedzeni, ale zawsze mogą wymienić gadżet na okrągły. Pebble Time Round ma być najlżejszym i najsmuklejszych zegarkiem z aplikacjami, jaki można będzie nabyć na rynku.

Produkt czeka jeszcze na finalny debiut, bo do zakończenia odliczania pozostały jeszcze ponad 3 godziny, ale na Amazonie sprzęcik już pokazał się w sprzedaży. To bardzo ciekawy krok, bo zwykle urządzenia Pebble zaczynały od kampanii na Kickstarterze. Być może tak właśnie będzie za te kilka godzin. Smart watch będzie przypominał swoimi funkcjami starszych braci, ale pewne elementy trzeba było przeprojektować i dostosować do okrągłego panelu. Znajdziemy w nim to czym charakteryzuje się każdy smart zegarek: powiadomieniami ze sparowanego smartfona (zapewne iOS i Android), cichymi alarmami i opcją instalacji aplikacji.

Pebble Time Round

time round

Oprogramowanie pozwoli na wykorzystanie Timeline, czyli linii czasu ze wszelkimi notyfikacjami. W zasadzie obsługa będzie identyczna, tylko interfejs dopracowany pod kątem okrągłego wyświetlacza. Pewnie i developerzy będą mogli przerobić swoje apki na te optymalnie pasujące do okrągłego ekranu. W urządzeniu zastosowano ten sam rodzaj kolorowego e-papieru, czyli bardzo czytelny panelik, który daje 2 dni działania na jednym ładowaniu (mniej niż w Time, bo w smuklejszej obudowie). 15-minutowe szybkie podładowanie ma dać cały dzień działania co jest szansą na noszenie gadżetu na ręce, a nie ciągłe jego ładowanie w stacji dokującej.

Model ma być odporny na zachlapania, a Pebble chce go sprzedawać od listopada w cenie ok. 250 dolarów, czyli tyle samo ile trzeba wydać na Pebble Time w kwadratowej wersji. 299$ to już cena z bransoletą. Pewnie z czasem spodziewać można się modelu w wersji Steel, czyli bardziej eleganckiego. Warto zatem wstrzymać się z zamówieniem, aż producent potwierdzi to info. Tak było przy każdej premierze nowych Pebble’i. O 19:00 odbędzie się pełna premiera, więc dorzucę więcej informacji (jeśli będzie coś ciekawego do dopisania). Na pewno dodam ciekawsze obrazki.

pebble time round b

EDIT: Co warto dodać? Chyba to, że kopert jest kilka i każda wygląda z przeróżnymi paskami (łącznie z ich różnymi szerokościami) bardzo elegancko. Będzie można dobrać model na delikatną, kobiecą rękę, ale i prawdziwie męski model. Wgrywanie tarczy będzie wciąż wielką zaletą smartwatcha, a okrągły „cyferblat” to szansa na bardziej klasyczny wygląd, ale będą i bardziej nietypowe motywy. Niektóre z materiałów chyba zaprzeczają moim powyższym domysłom w sprawie wariantu Steel. Pebble tym razem raczej nie podzieli gadżetu na dwa modele. Obudowa jest odporna na zachlapania (nie zanurzanie) i ma podobny zestaw przycisków z boku do obsługiwania zegarka.

źródło: pebble.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *