Pal – smart pasek z GPS i bankiem energii do Pebble Time

18 Maj 2016

Pebble Time Pal GPS

Bardzo przypadł mi do gustu projekt inteligentnych pasków smartstraps dla smartwatcha Pebble Time. Producent przygotował optymalny gadżet, dzięki czemu sam zegarek ma wszystkie podstawowe funkcje, natomiast sprzęcik można rozbudować o dodatki. Kilka ciekawych pasków rozszerzających funkcjonalność Pebble już na blogu pokazywałem. Producenci akcesoriów otrzymali praktycznie wolną rękę w projektowaniu swoich przystawek i kolejną będzie moduł GPS i dodatkowy bank energii.

Sportowe funkcje w Pebble znajdziemy dzięki czujnikom aktywności oraz aplikacji Health. Analiza fitness to w zwykłym Pebble Time jednak wyłącznie podstawy. Wcześniej innej firmie udało się przygotować konstrukcję Tylt z czujnikiem pulsu, a teraz inny ważny element treningu, zwłaszcza biegowego – lokalizator GPS. Szkoda, że raczej nie da się połączyć sił obu tych modułów. To jedyny problem modułowego formatu. Do celów sportowych zainteresujemy się pewnie jakimś stricte sportowym zegarkiem, ale i inteligentnemu Pebble Time można dorzucić kilka ekstra opcji.

Pal Pebble

Pasek Pal skupia się na GPS i ma pozwolić na typowe odczyty: monitoring prędkości poruszania się, mierzenie dystansu, trasy, czy pokonanych wzniesień. Dodatkowy bank energii jest tu konieczny, ponieważ bateryjka Pebble została przystosowana jedynie do e-tuszowego (energooszczędnego) ekranu. Producent obiecuje 7 dni działania paska Pal, czyli mniej więcej tyle, ile każdy Pebble. Akcesorium zaprojektowano dla kwadratowych Pebble Time i Time Steel. Stworzono też specjalną aplikację dla zegarków Pebble, by można było śledzić zbierane dane.

Całość wciąż jest w miarę przystępna gabarytowo, więc nie przemieni smartwatcha w ogromny gadżet. Jest raczej estetycznie, a kopertę można w pasek szybko wczepić, więc będzie do wykorzystania w momencie treningu. Po ćwiczeniach możemy wrócić do klasycznego paska. Prototyp szuka wsparcia finansowego na Kickstarterze, więc tam możecie pomóc w jego rozwoju.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *