Okrągły Apple Watch oficjalnie? Jest patent!

5 Gru 2016

Dosyć dawno temu przekonywałem na blogu, że prędzej czy później Apple musi przygotować okrągłą odmianę Apple Watcha. Taki format jest po prostu konieczny z racji zainteresowania klientów. Wszelkie badania oraz wyniki sprzedaży, pokazują, że wolimy owalne smartwatche. Niemal cała konkurencja posiada w swojej ofercie okrągłe, inteligentne zegarki i w Cupertino na pewno to dostrzegają. Okazuje się, że amerykański gigant patentuje taki panel i prawdopodobnie przymierza się do sprzedaży takiego wariantu.

okrągły Apple Watch

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Mamy raczej potwierdzenie trendów i jakąś pewność lub przesłanki do tego, że okrągły Apple Watch powstanie. Obserwując fora dyskusyjne, widzę, że mnóstwo klientów Apple chciałoby widzieć taki wyrób w ofercie swojego ulubionego producenta. W estetyce Apple, dbałości o detale oraz dostarczeniu UX oraz niemal identycznego interfejsu, Apple Watch mógłby być spokojnie sprzedawany w dwóch odmianach ekranowych.

WatchOS jest przystosowany do okrągłych modyfikacji i spokojnie poradziłby sobie z wyświetlaniem aplikacji oraz wszelkich powiadomień. Zyskałby do tego jeszcze lepszy design. Taki pożądany przez rynek i to nie tylko od strony klientów elektroniki, ale i tradycyjnych zegarków. O wiele lepiej prezentowałyby się też same tarcze. Widać to na przykładzie smartwatchów z Android Wear oraz Gear S3. Patent odkrył oczywiście portal appleinsider.com, który specjalizuje się w wyszukiwaniu takich ciekawostek. Na razie jeszcze nic pewnego, ale znamy kolejne puzzle w układance związanej z kolejnymi generacjami Apple Watch. Oby się potwierdziły! W załączeniu wrzucam kilka grafik koncepcyjnych, które wyglądają zachęcająco.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *