Odnawiane, tańsze Apple Watche (refurbished)

21 Gru 2016

Apple Watch series 2 sprawił, że potaniała pierwsza generacja smartwatcha Apple. Najtańszy model można było nabyć za 269$ (ten mniejszy) i była to oferta startowa. Od dzisiaj cennik się zmienia, a to dzięki wprowadzeniu do internetowego sklepiku Apple odmian „refurbished”, czyli odnawianych. Niedawno na podobny krok zdecydowano się wobec iPhone’ów, a teraz w Cupertino uwzględniono takowe zegarki. Pozwoli to na sprzedaż inteligentnych zegarków nawet w cenie 229$! Do tej pory w oficjalnej sprzedaży tak tanich Apple Watchów jeszcze nie było!

odnawiany Apple Watch

Oferta jest kierowana na razie tylko w amerykańskim sklepie, więc model działań jest na razie lokalny. Klienci, którzy decydują się na zakupy takich wersji są często lekko uprzedzeni do wyrobów odświeżanych (i generalnie podzielam ich opinię). Nie wszystkich jednak stać na modele prosto z fabryki. Apple obiecuje jednak, że wszystkie odnawiane produkty są testowane i certyfikowane, a więc obejmuje je podobna gwarancja i pewność działania. W tej opcji dostępne są obie generacje zegarków: Apple Watch series 1 i Apple Watch series 2.

Wspomniana wyżej cena 229$ dotyczy oczywiście najtańszego gadżetu pierwszej generacji. Series 2 będzie droższa, ale też sporo tańsza od „nówek”, bo wyceniana na 309$. To 15% zniżki wobec normalnych cen. Krok ciekawy, ale odpowiedni do okresu sezonu, czyli świątecznego czasu zakupów prezentów. Firma proponuje kilka różnych odmian stylistycznych Apple Watcha w wersji odnawianej, ale oczywiście nie wszystkie. Dla Apple korzyścią jest sprzedaż naręcznego sprzętu, który miał niewielkie wady, a klienci spore upusty, które akceptują. Ktoś sprawdzał koszty wysyłki? Może i do nas się opłaca importować?

źródło: Apple

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *