Nuyu – kompleksowy zestaw do analizy zdrowia i aktywności

21 Wrz 2015

nuyu system

Coraz częściej gadżety z segmentu fitness pojawiają się w bardziej kompleksowych zestawach. Producenci nie chcą już ryzykować sprzedaży samej bransoletki, bo konkurencja jest zbyt duża. Inwestowanie w komplet o szerszych możliwościach (modułowo, ale opcjonalnie) to szansa na większe zainteresowanie projektem. Więcej wskazań i szersza pomoc w analizie zdrowia, aktywności i snu to dużo większe możliwości. Nuyu to właśnie takie podejście: ubieranie czujniki, inteligentna waga, a na Indiegogo również system do monitoringu wypoczynku. Łącznie zebrane dane będą bardziej wartościowe, więc i odczyty do analizy konkretniejsze.

Nowa linia urządzeń Nuyu skupia się na aspektach zdrowotnych. Wraz z aplikacją mobilną zestaw przypomina inne rozwiązania tego typu, ale stara się na pełniejsze dostarczanie informacji na temat naszej aktywności. Activity Monitor sprawdzi przebyte kroki, spalone kalorie, dystans i sen, a wszystko z bransoletki przekaże do platformy mobilnej. Bransoletka ma kosztować ok. 48$i być dostępna w kilku kolorach. Czujniki można też schować do kieszeni lub przypiąć do ubrania. Model ma swój ekranik OLED, wytrzyma kilka miesięcy na bateryjce i jest wodoodporny. Nic nowego. Takie gadżeciki już są na rynku.

nuyu

nyu scale

Nawet rozszerzenie o inteligentną wagę niczym nie zaskakuje, bo o takich kompletach też już pisałem. Nie jest ich jednak w sprzedaży zbyt dużo, więc cieszy większy wybór. Model takiej wagi to wydatek 50$ i ma przekazywać odczyty na temat składu naszych tkanek, czyli tłuszczu, umięśnienia itp. Podobne właściwości do innych wyrobów tego typu, ale w nieco tańszej cenie. Zbieranie wszystkiego do aplikacji mobilnej da podgląd w sytuację organizmu, więc możliwe jest reagowanie na nieciekawe dane lub analiza Progress względem zastosowanego treningu (odczyty dotyczą całodobowego monitoringu, więc nieaktywność będzie podkreślają).

Producent chce też zaproponować własne plany i programy treningowe, które mają w 12 tygodni dostarczać odpowiednie sugestię na podstawie zbieranych danych. Zarówno na temat samych ćwiczeń, jak i planów odżywczych lub zakupów – głównie warzyw). To będzie jednak program płatny (20$). Apka ma być dostępna na iOS lub Androida i współpracować też z agregatem Apple HealthKit, czyli z szansą na poszerzenie danych o inne urządzenia, które dają się zapisać w platformie Apple.

nuyu app

To jeszcze nie wszystko. Zdecydowanie droższym dodatkiem będzie system analizy snu w specjalnej przystawce do łóżka. Ta bierze udział na razie na Indiegogo, więc jej muszę przyjrzeć się bliżej (prawdopodobnie w nowym wpisie). W skrócie nadmienię jednak, że chodzi o analizę ciepła i na jej podstawie śledzenie faz snu i jakości wypoczynku (wraz z smart alarmem). Ma tutaj znaczenie system grzania i chłodzenia.

źródło: Nuyu

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *