Nowy update dla apki Health na Pebble Time

11 Maj 2016

Pebble Health run

Smartwatche Pebble Time to od początku także trackery aktywności. W zeszłym roku marka zdecydowała się jednak na przygotowanie natywnej, własnej apki do monitorowania ruchu. W sklepiku dla zegarków Pebble jest sporo programików do analizy aktywności, ale oficjalna odmiana miała lepiej podkreślać dodatkowe możliwości smart zegarka. Aplikacja Health ma wszystkie podstawy, które oferują standardowe bransoletki fitness i Pebble stara się co pewien czas poszerzać praktyczność oprogramowania na kolorowy, naręczny e-tusz. Właśnie pojawił się kolejny update.

Producent na pewno zna wyniki sprzedaży urządzeń w sekcji wearable. Wszystkie analizy wykazują, że o wiele lepiej sprzedają się sportowe trackery niż smartwatche, więc opcja analiz sportowych jest w smartwatchu jedną z ważniejszych. Pebble Time nie oferuje tutaj specjalnie wiele, ale wszystkie standardy są: pomiar kroków, spalanych kalorii, dystansu, analiza snu, a także wsparcie wirtualnym trenerem, który ma nas motywować do większej pracy. Aktualizacja ma dodać kilka elementów do aplikacji, by użytkownik miał dostęp do jeszcze szerszych statystyk i opcji przeglądu swoich odczytów.

Pebble Health sport

Wiele wycisnąć się nie da, bo system czujników jest ograniczony, ale wierzę w to, że smart paski mogłyby funkcje fitness jeszcze poszerzyć. Na razie wśród takich inteligentnych pasków jest jedynie wariant dodający monitoring pracy serca, ale inni producenci już nad swoimi zapewne pracują. Wrócę do update’u dla Health. Pebble poszerzyło nam horyzonty przeglądu danych. Aktywności i poziom wypoczynku można teraz porównywać z wynikami z zeszłych dni, tygodni, a nawet miesięcy. Zyskamy też dzienne podsumowania snu i krokomierza, by lepiej planować plany treningowe. Biegacze powinni być zadowoleni z nowej automatyki rozpoznawania ruchu, pozwalającej odróżnić chód od biegu. Oprogramowanie będzie wtedy śledziło odpowiednie dane dla rozpoznanej sesji.

Dane można oczywiście dać do przeglądu wirtualnemu „trenerowi” w zegarku. Nowością przy monitoringu wypoczynku będzie Smart Alarm, czyli wybudzanie w najlepszej fazie snu (oczywiście chodzi o najbliższe 30 minut do ustawionego budzika). Mamy w ten sposób budzić się bardziej wypoczęci. Nie wiem czy to wiele, ale zawsze więcej niż dotychczas. Android Wear i Apple Watch oraz bardziej zaawansowane trackery też rozwijają swoje możliwości sportowe, więc każdy z rywali musi pracować nad swoimi ulepszeniami fitness.

Pebble Health update

Samo dodanie porównywarki trendów, czyli naszego progresu, to już nowe możliwości analiz. Na smartwatchu będziemy otrzymywać powiadomienia z bitymi rekordami lub też pokazem poprawy wyników względem poprzednich norm, a większość dokładniejszych informacji obejrzymy na iPhonie lub Androidzie (większym i wygodniejszym ekranie do prowadzenia analiz).

źródło: Pebble

O mnie

Michał Sitnik

<p>Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania,<br /> testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam.</p> <p>Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!</p>

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *