Maski do monitorowania snu i wpływania na jego jakość to wynalazki o ciekawym przeznaczeniu i możliwościach. Systemy te bazują na różnych rozwiązaniach, ale ich cel jest ten sam – poprawa wypoczynku, przyspieszenie zasypiania, a nawet świadomy sen. Producenci starają się jednak usprawniać swoje wynalazki o nowinki, które jeszcze konkretniej wpłyną na realizację tych zadań. Neuroon Open włączy do swoich opcji możliwości Internetu Rzeczy.

Neuroon Open

Najpierw krótko o samej „maseczce”. Neuroon Open to już druga generacja wearable służącego do pomocy przy zasypianiu (łącznie z wprowadzaniem z świadomy sen), medytacji, terapii światłem i innych działań, które regenerują organizm i pozwalają na przespanie nocy w odpowiedni sposób, skracając też czas samego spania. Wszystko na podstawie odczytów EEG (aktywność mózgu), które monitorują wypoczynek. System analizuje, monitoruje i wprowadza w odpowiedni nastrój, sprzyjający zasypianiu. Generalnie wzmacniając sen. Do tego przewodnik z audio sesjami, a także wybudzanie w możliwie najlepszym dla organizmu czasie. Swoje mają tu zrobić również czujniki obserwujące tętno, temperaturę ciała, czy ruch.

Opisywałem już na blogu podobne gadżety. Neuroon Open zwiększy ich skuteczność przez integrację ze smart domem. Jeśli śledzicie mój blog to na pewno zdajecie sobie sprawę, że pojawiło się już sporo elementów smart sieci, które można połączyć ze sobą do konkretnych celów. W tym uczestniczy bardzo często inteligentne oświetlenie, np. przez tworzenie nocnych scen z konkretnymi barwami światła, ale i regulacja temperatury, czy innych modułów wpływających na samopoczucie w mieszkaniu. Właśnie z nimi chce współpracować Neuroon.

Neuroon Open

Producent chce tu wykorzystać zalety serwisu IFTTT, wiążącego różne kanały w automatyczne akcji. Te możemy zintegrować z naszym snem oraz odczytami z maski. Część urządzeń może reagować zmianami ustawień podczas wykrywania głębszych faz snu, część aktywować się wraz z naszym wybudzeniem, dostosowując indywidualnie ustalone przez domowników ustawienia. Pewnie uda się też powiązać wszystko ze smart roletami. Zależy czym dysponujemy w naszym inteligentnym domu. Firma otworzyła swój system, co ma umożliwić szybszy rozwój Neuroon Open (stąd pewnie drugi człon nazwy).

Na koniec trzeba jeszcze przypomnieć, że Neuroon 2 bierze udział w kampanii na Kickstarterze, gdzie autorzy znów chcą zebrać środki na realizację projektu. Kilka lat temu pierwsza generacja zrobiła międzynarodową furorę, ale pojawiły się przeszkody w okiełznaniu technologii. Jak będzie tym razem? Dowiemy się za kilka miesięcy (albo lat…).

źródło: Kickstarter