Netatmo Presence – smart monitoring na zewnątrz

12 Sty 2016

Netatmo Presence

Kamerki w każdej formie weszły ostatnio na nowy poziom. Sekcja dla domu jest dobrym przykładem gwałtownego rozwoju i nowych możliwości. Monitoring wnętrza jest dzisiaj bardzo łatwy do instalacji, a część modeli wychodzi nawet na zewnątrz, gdzie wybór jest dużo słabszy. Jest sporo mniej propozycji do pilnowania bezpieczeństwa na zewnątrz, a przecież i tam potrzebujemy podglądu i czujników. Sporo domostw ma ogrody lub spore ganki i tam obserwacja jest równie ważna. Netatmo proponuje tutaj swój nowy gadżet – Presence.

Netatmo to jednak z tych marek, która Internet Rzeczy bierze na poważnie i prawie cała jego oferta to produkty ze świata przedmiotów w sieci a’la naczynia połączone. Model Presence to próba dodania nowych funkcji do czujników, które zwykle podświetlają obszar przy wyczuwaniu ruchu. Taką lampę instaluje niemal każdy. Ma odstraszać samym zapaleniem się oświetlenia. Niestety bardzo często reaguje na wszystko co możliwe. Gdy bywam w Londynie taki system budzi kilka razy w nocy, a to przez wszędobylskie lisy.

Netatmo Presence app

Netatmo Presence strefy

Netatmo Presence proponuje inteligentny system, by pomyłek było jak najmniej. Oprogramowanie potrafi wykryć różnice między zwierzętami, ludźmi, a nawet samochodami pojawiającymi się w polu widzenia kamerki. Użytkownik może ustawiać priorytety, więc dostosować czułość do reakcji na konkretne obiekty. W zależności od sytuacji lub warunków, klient może dobrać obserwację i wybrać powiadomienia docierające na smartfon. Oczywiście wszystkiemu towarzyszy kamerka nagrywająca w Full HD. Jest też wsparcie podczerwieni, czyli funkcji night vision.

Analizy są prowadzone w czasie rzeczywistym, a obudowa kamerki wytrzymała na zewnętrzne warunki, by móc je obserwować bez przeszkód. Technologia Smart-Sight używa do tego algorytmów sztucznej inteligencji (deep learning). Apkę przygotowano na systemy iOS oraz Androida. Oczywiście posłuży ona do podglądu na żywo z mobilnego urządzenia, jak i ustawień i notyfikacji. Przykładem niech będzie dobieranie stref obserwacji, gdzie możemy zaznaczyć na ekranie obszar reagujący na ruch (podobne systemy są obecne w domowych kamerkach analizujących wnętrze).

źródło: Netatmo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *