Naya Smart Bottle

Urządzeń czerpiących korzyści z czujników oraz połączenia ze smartfonową aplikacją stale przybywa. Już wielokrotnie zapowiadałem, że za pewien czas sensory znajdziemy praktycznie wszędzie. Miniaturyzacja modułów pozwala na zaproponowania nowych funkcji wielu przedmiotom codziennego użytku. Producenci szukają rozwiązań, w których sprawdzą się w praktyczny sposób. Na crowdfundingowych platformach znajdziemy propozycje od start-upów, które widzą szansę w usprawnieniu wielu normalnych przedmiotów. Naya to smart butelka dla małych dzieci.

Mówi się, że dziecko powinno być jak najdłużej karmione piersią. To najważniejszy pokarm dla rozwijającego się organizmu. Później jednak trzeba kontynuować żywienie kolejnymi składnikami. Podobno pierwsze 1000 dni jest najważniejsze dla zdrowia i rozwoju dziecka, więc dobrze jest odpowiednio je karmić. Składniki odżywcze,, terminy karmienia oraz ilość w butelce ma znaczenie. Dlatego powstała inteligentna buteleczka Naya Smart Baby Bottle. Nie wykorzystuje żadnych nietypowych rozwiązań. Wszystkie są już znane i stosowane, ale tym razem nie w bidonach i kubkach, a w butelce dla dzieci.

Naya Health Tracker

Wsparcie czujników w butelce ma ułatwić podejmowanie decyzji przy karmieniu. Sensory pomogą monitorować sytuację i optymalizować karmienie podczas dnia. W ten sposób dziecko ma być odżywiane w prawidłowy sposób. Przez pierwszych 12 miesięcy mamy powinny karmić naturalnie, tymczasem większość z nich nie jest w stanie dotrwać do tego czasu. Wtedy karmienie butelką staje się jeszcze ważniejsze. Naya Smart Baby Bottle śledzi ruch butelki i wszystkie odczyty kieruje do aplikacji Naya Health Tracker, gdzie powstają zapisy, trendy i statystyki, które oprogramowanie może przetworzyć i na ich podstawie wysyłać sugestie i podpowiedzi.

To nie wszystko. Specjalny adapter można połączyć z pompką do mleka i w ten sposób dokładać informacje na temat ilości naturalnego pokarmu (firma ma jeszcze w ofercie własną pompkę Naya Smart Breast Pump). Razem z analizatorem opróżniania zawartości wszystko staje się dosyć konkretnym monitoringiem żywienia. Na razie Naya to wciąż prototyp, ale już w praktycznie finalnej wersji. Na Kickstarterze prowadzona jest kampania, dzięki której projekt może trafić na rynek w maju 2018 roku.

źródło: Kickstarter