Natywny 1Password na Apple Watch

16 Gru 2016

Serwis do zarządzania hasłami – 1Password – wprowadził trochę zmian do swojej platformy. Pośród nowości najbardziej zainteresowała mnie opcja poprawek dla smartwatcha Apple Watch. Update dla iOS to m.in. przygotowanie natywnej aplikacji na zegarki z Cupertino, czyli instalowanych bezpośrednio na ubieralnych gadżetach Apple. WatchOS 3 umożliwia takie menewry, więc developerzy chętnie z nich korzystają. Przenoszenie programów na zegarki daje efektywniejszą pracę aplikacji, więc nie jest to tylko kwestia kosmetyki.

1Password Apple Watch

1Password posiadał już aplikację na Apple Watch, ale w starej strukturze. Najważniejszym zadaniem naręcznej wersji jest ułątwienie logowania do systemu bezpośrednio z nadgartkowego ekranu. Smart zegarki powstały właśnie do tego typu celów i tutaj świetnie się sprawdzą. Bez wyjmowania smartfona z kieszeni skorzystamy z funkcji, którym mini ekranik w zupełności wystarczy. Największą zaletą nowych poprawek jest przyspieszenie działania całości.

Nie trzeba już posiadać kontaktu ze „skarbcem” haseł w iPhonie, ponieważ dane są synchronizowane również z Apple Watchem. Niezależna aplikacja to zawsze udogodnienia.

źródło: 1Password

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *