MTM Status – militarna obudowa dla Apple Watcha

11 Sty 2017

Wzmocnione obudowy dla smartwatcha pojawiają się dosyć często. Są specjalnie dopasowane do kopert zegarków, dając im dodatkową ochronę. Część z nich stara się też lekko odmienić stylistykę naręcznego urządzenia. Apple Watch zyskał właśnie (a raczej zyska jeśli uda się zebrać środki na Kickstarterze) nowy model zabezpieczenia w militarnym stylu. Mocarny adapter dla naprawdę konkretnego klienta. Jest już sporo turystycznych odmian sportowych zegarków, które są przystosowane do wyjścia w teren, ale MTM skupiło się na modelu od Apple.

MTM Status

MTM Status został przygotowany z aluminium i tytanu oraz z opcją wymiany pasków. Wyróżniają się szczególnie dwa miejsca na wymienne, dodatkowe wskaźniki, które mają przydać się w trakcie przemieszczania się po nieznanym obszarze. Rozwiązanie ewidentnie do tzw. „dziczy”. Autorzy nie ukrywają, że ma to być wsparcie dla zmilitaryzowanego klienta. Opcjonalne wskaźniki mają ułatwić poruszanie się i można wybrać przeróżne opcje. Od kompasu po dodatkowy wyświetlacz czasu (np. z innej strefy). Ekranik Apple Watch pozwoli na wirtualne widgety, ale tutaj potrzebne były pewniejsze panele.

Obudowa MTM Status jest oczywiście dostosowana do nawigacyjnych możliwości smart zegarka Apple: przycisków i koronki Digital Crown. System jest wodoodporny, choć druga generacja Watcha już nie potrzebuje do tego celu adapterów, a firma zaprojektowała swój gadżet właśnie dla drugiej generacji smartwatcha. Producent mógł się trochę wysilić i dodać jakąś aplikację. Na szczęście GPS można wykorzystać z kilkoma programami nawigacyjnymi, również tymi dla globetrotterów.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *