Modius – spalanie tłuszczyku przez neurostymulację

8 Sie 2017

Modius

Trzeba mieć sporo motywacji, by zrzucać kilogramy i gubić zbędne kalorie. Czasem wystarczy tylko przebrnąć przez ten pierwszy etap, by potem cieszyć się regularnością w działaniach. Pomagają w tym trackery aktywności, które mobilizują przez odczytywanie danych oraz porównywanie ich ze społecznością lub znajomymi. Brytyjski startu-up Neurovalens uważa, że ubieralne systemy są idealnym środkiem do realizacji takich działań, ale niekoniecznie w znanym nam formacie. Firma proponuje gadżet, który włączy do tego umysł, czyli głowę.

Znów wraca temat tzw. neurowearables, czyli urządzeń wykorzystujących czujniki mierzące pracę mózgu. W tym przypadku model Modius ma używać takich rozwiązań, by pomóc schudnąć. Czyżby sprzęt, który zwalczał tłuszczyk bez wysiłku i fizycznego treningu? Coś w ten deseń, ponieważ nie zastąpimy całkowicie ruchu, aktywności i spalania kalorii, by zrzucić kilogramy. Okazuje się jednak, że możemy wpłynąć na pewne rejony mózgu, które są odpowiedzialne za metabolizm. Ubieralny system Modius ma dotrzeć do nich przez pulsujące sygnały elektryczne, stymulujące system nerwowy, a konkretnie nerw przedsionkowy za uchem.

Modius

Modius w trakcie treningu.

Udało się już zlokalizować partię mózgu odpowiedzialną za kontrolę zarządzania tkanką tłuszczową, więc teraz czas na wysyłanie jej odpowiednich sygnałów. Wystarczyć ma podobno 45 minutowa sesja (dziennie) z Modius na głowie, by umysł zaczął inaczej interpretować pewne sygnały. Stymulacją można wywołać odpowiedni efekt, w tym przypadku oszukując głowę, że organizm jest bardziej aktywny (fizycznie). Ma to dać efekt poprawiający spalanie tkanki tłuszczowej, obniżający apetyt oraz poprawiający aktywność hormonów odpowiedzialnych za lepsze działanie metabolizmu. Metoda ta jest już światu znana, ale po raz pierwszy otrzymamy noszony stymulator, który nieinwazyjnie uaktywni ją w komercyjnym formacie.

Brzmi efektownie, ale czy jet efektywnie? Badania potwierdzają działanie, ale na razie projekt pojawił się w crowdfundingu, gdzie zbiera środki na dalszy rozwój. Po 16 tygodniach (przy 3 godzinach użytkowania na siedem dni) średnia redukcja tłuszczu wyniosła 8% (przy ogólnym rozrzucie 2-16%). Wyniki oczywiście bez zmian w stosowanej diecie i treningu. Jeśli na Indiegogo uda się zebrać pieniądze (edit: jest ok. 300%!) to Modius trafi na rynek pod koniec 2017 roku.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *