ModiFace – wirtualna kosmetyczka w aplikacji AR

22 Sty 2016

Dzisiaj wpis specjalnie dla pań. Zauważyłem, że damski dział na moim blogu jest spory, to go jeszcze poszerzę, bo mobilne technologie mają coraz więcej do zaoferowania. Sam smartfon lub tablet to już narzędzie z ogromnym potencjałem, a jak wielkim daje przykład ModiFace. To rozwiązanie wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną, czyli kamerkę przenośnego sprzętu i odpowiednie oprogramowanie. Developer przygotował mnóstwo aplikacji dla kobiet, które pomagają im w najważniejszym – dopieraniu kosmetyków związanych z makijażem, ale nie tylko – również ogólnym wyglądem.

modiface

Augmented Reality od ModiFace wykorzystują znane marki, m.in. Sephora, czy Procter & Gamble. Niech potwierdzeniem skuteczności będą wyniki sprzedaży tych firm. Zbadano wsparcie takich wirtualnych luster w punktach sprzedaży i okazało się, że zwiększały one sprzedaż produktów, gdyż klientki ufały podglądom jakie aplikacje dawały im w czasie rzeczywistym. To dobry moment, by wyjaśnić na czym polega technologia. Rzeczywistość rozszerzona powinna być już znana. Stosujemy kamerkę, a na rzeczywisty obraz nakładane są cyfrowe warstwy.

W tym przypadku dodatki make-upu, czyli zmiany w wyglądzie, jakie można otrzymać po zastosowaniu konkretów: szminki, podkładu, pudru, kolorów podkreślających, a nawet farb do włosów. Użytkowniczki mogą obracać głową i widzieć efekty podążające za ruchem ich twarzy. Ułatwia to zabawę z dobieraniem stylu, a można wszystko przetestować przed zakupem – także we własnym domu! Podczas zakupów też nie będzie problemu, bo wystarczy wyjąć z torebki smartfon i rozpocząć testy. To taki przedzakupowy symulator na platformy iOS, Android, ale i przeglądarkowe.

Modiface app

Znane firmy integrują narzędzia ModiFace ze swoimi aplikacjami, więc wkrótce taki dodatek powinien być standardem. Płacą za to sporo, ale wyniki sprzedaży zachęcają do inwestycji w kierunki wirtualnej rzeczywistości. Autorzy rozwijają swoje programy we wszystkie kierunki związane z makijażem i wyglądem. Mają swoje techniki rozpoznawania twarzy, czy nawet koloru skóry (ma to wpływ na nakładanie cyfrowych warstw). Oczywiście wykorzystane są tutaj patenty i to liczne. Poducent ma nawet projekty pokazujące wpływ preparatów na skórę, np. pokazująć symulację zmian poprawy cery w czasie rzeczywistym.

Jest sporo programów, zajrzyjcie do Google Play. Poniżej załączam video prezentujące ModiFace Mirror, czyli tablet ukryty w sztucznym lustrze, pozwalający na działania w sklepie.

źródło: ModiFace via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *