Millo – inteligentny blender

11 Maj 2017

Millo

Przygotowywanie sobie zdrowych miksturek jest dziś popularnym uzupełnieniem treningu. Zdrowe odżywianie, tj. spożywanie odpowiednich wartości odżywczych, staje się ważną częścią diety, gdy stosujemy specjalne programy treningowe. Każdy wie co w tym wszystkim jest najgorsze. Wcale nie „atrakcyjny” smak, a mycie blendera. Jeśli właśnie to było dla was największą przeszkodą w regularności, to Millo z Kickstartera będzie rozwiązaniem.

Millo to inteligentny blender z bardzo szybkim mikserem i praktycznie natychmiastowym użyciem. Sprzęt jest przeznaczony do indywidualnego użytku, co zresztą pokazuje jego pojemność. Osłona jest jednocześnie kubkiem, który można zabrać ze sobą. Bez żadnego przelewania, odmierzania i kombinowania. Wrzucamy składniki, blendujemy i zabieramy do wypicia. Zmywamy oczywiście tylko dwa elementy: kubek i wirnik. Gadżet jest przy okazji bardzo cichutki (1/4 normalnego hałasu).

Millo

Sama konstrukcja też jest nietypowa, ponieważ kubek ustawiamy do góry nogami. Nożyki z magnetycznym mechanizmem potrzebują mniej energii, wydają mniej dźwięków i nie grzeją tak silniczka. Millo jest smart. Co to znaczy? Nie chodzi wyłącznie o zdalną obsługę ze smartfona (aplikacji iOS/Android), bo to nie wydaje się specjalnie przydatne, ale jest. Do blendowania różnych składników potrzebne są inne ustawienia mielenia. Szybkości obrotów i czas blendowania można dobrać do ulubionych programów i uaktywniać je przez zbliżenie smartfona do sprzętu poprzez chip NFC.

Aplikacja ma też oferować bazę przepisów, co ułatwić ma kontrolę wartości odżywczych oraz kalorii, a także dbanie o regularność diety przez przypomnienia w formie notyfikacji na telefon. Najlepiej jakby systemik był zintegrowany z innymi aplikacjami, np. sportowymi. Dałoby to automatyczną współpracę z odczytami na temat ruchu oraz lepszy dobór programów treningowych. Program na smartfony jest dopiero w trakcie przygotowań, więc może autorzy wezmą pod uwagę wskazówki. Niestety blender Millo nie będzie tani. Jest wyceniany na 645 dolców.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *