LOOK z aplikacją – i nie zgubisz więcej okularów

8 Wrz 2014

Biega, krzyczy Pan Hilary:

„Gdzie są moje okulary?”

Ten wiersz Juliana Tuwima zna chyba każdy. Także niemal każdy, kto nosi okulary, zna problem jaki opisywany jest w rymowance. To odwieczny utrapienie ludzkości odkąd stworzono optykę poprawiającą wzrok. Poszukiwanie binokli. A to gdzieś spadną, a to utkną między kanapą, a to zostawimy je gdzieś w innym pokoju lub w miejscu, gdzie nie rzucają się w oczy. Jeszcze gorzej jak nie pozwala nam w ich lokalizowaniu słabszy wzrok. Dodajmy do tego mnóstwo czasu jakie tracimy na ciągłym ich szukaniu. Dzisiejsze technologie pozwalają już jednak przygotowywać miniaturowe lokalizatory. LOOK z portalu Indiegogo, będzie chyba pierwszym na świecie rozwiązaniem dla takich sytuacji jak u Pana Hilarego.

LOOK będzie maleńkim gadżecikiem do okularów, mającym ułatwić nam zadanie poszukiwań. Opiera się o tą samą, dobrze znaną zasadę: lokalizowania przez Bluetooth 4.0, gdy moduły są w zasięgu. Potrzebna będzie oczywiście jeszcze aplikacja i smartfon, gdzie aktywujemy tryb poszukiwań i zaczniemy badać położenie patrzałek. W ten sposób lokalizujemy już klucze, portfel i inne drogocenne rzeczy. Pomysł nie różni się niczym od tych powyższych, rozszerza ofertę o okulary, czyli obiekt najczęściej gubiony przez człowieka w domu. Pozwolić na to mają niewielkie gabaryciki moduliku.

Wystarczy przypiąć lokalizator do okularów, zainstalować apkę na iPhonie lub Androidzie i problem z głowy. Okulary z cieńszymi elementami będą miały problem z mocowaniem, a twórcy zakladają używanie szerszych ramek. Problem w tym, że to właśnie ten pierwszy rodzaj okularów częściej gubimy bo trudniej go zlokalizować. Szerokie i grube ramki bardziej rzucają się w oczy. I tak pomysł praktyczny. Producent oferuje też cztery różne style modułu – będzie łatwiej dopasować do rodzaju i formy okularów. Do tego różne warianty kolorystyczne. Projekt można wspierać w kampanii crowdfundingowej i w ten sposób wcześniej i taniej zakupić LOOK. Kiedyś pewnie każda rzecz będzie posiadała moduł Bluetooth i skończą się nasze problemy z poszukiwaniem czegokolwiek. Chciałbym!

Jeśli wszystko się powiedzie, moduł do odszukiwania okularów LOOK będzie w sprzedaży w kwietniu 2015 roku. Zawsze można go wykorzystać także do lokalizacji wielu innych przedmiotów.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (4)

      1. Zawsze podaję w źródle. W kampanii na Indiegogo są adresy stron producenta. Przeważnie gdzieś na dole. Trzeba tylko sprawdzić czy projekt wszedł już w fazę produkcji i jest gotowy do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *