Logitech Logi Circle – mobilny monitoring i livestream HD

1 Paź 2015

Rynek mobilnych kamerek dzielimy już na kilka fajnych sekcji. Królują głównie te od nagrywania akcji, ale domowe warianty są pewnie zaraz za nimi. O co chodzi? O coraz popularniejszą instalację systemów ochrony domu. Skoro decydujemy się już wprowadzić do domu oko Wielkiego Brata, to Logitech proponuje wykorzystać te opcje również na potrzeby rodzinne. Nowa linia Logi Circle to projekt połączenia ochrony wnętrza, ale i dostarczenie opcji zapisu tego co dzieje się w domu, by poszerzyć album z materiałami rodzinnymi. Kamerki tego typu zapiszą więcej, a nie zawsze rejestrujemy wszystko na smartfonie, więc będzie to okazja do nagrania ważnych w życiu momentów.

Circle

Logi Circle to generalnie jednak produkt do podglądu w sytuację, gdy nie ma nas w domu. Logitech proponuje streaming HD z ciekawego urządzenia. Oczywiście podłączonego do sieci, gdzie skorzystamy z opcji oglądania domu/mieszkania przez smartfon lub tablet z systemem iOS/Android. Wszystkie podstawowe funkcje zna każdy, kto chociaż raz zainteresował się takimi gadżetami. Kamerka w domu i łączność z Internetem to okazja do pilnowania naszego mienia w sposób zdalny, m.in. przez detekcję ruchu i natychmiastowe powiadomienia na telefon, ale i sprawdzanie niesfornych czworonogów.

Całość można też wykorzystać jak popularnego Skype’a, czyli do połączeń z rodziną przez video, jednak najwięcej zyska osoba łącząca się ze smartfona/tabletu, gdyż będzie widziała drugą stronę. Funkcje intercomu też znajdziemy. Można wystraszyć włamywacza, ale i chwilę pogadać z członkiem rodziny. Circle wygląda na rywala dla Nest Cam. Przygotowano jednak nieco ciekawszy software. Bardziej intuicyjny interfejs i szybką opcję wyboru najciekawszych fragmentów z zarejestrowanego materiału. To z pewnością przyspieszy sprawdzanie dłuższych zapisów.

Logi Circle

circle app

Kamerkę można podładować i odpiąć od sieci na trzy godziny. Nie nada się to do trybu ochrony domu, gdy nie ma nas w domu, ale do połączeń z rodziną będzie ok. Szybko przestawimy obiektyw w najlepsze miejsce, zabierzemy kamerkę do drugiego pokoju i poprawimy ujęcie. Chyba jest nawet opcja użycia całości jak bezprzewodowej „webcam”. Tylko czy nie lepiej wykorzystać do tego tablet/smartfon? Software ma też rozpoznawać domowników, także zwierzaki. Ograniczymy tak fałszywe alarmy. Nagrania można trzymać w chmurze i tą drogą zachowane będą ostatnie 24 godziny.

Aplikacja mobilna zaoferuje też szybki time-lapse w wersji „Daily Brief”, czyli krótki, 30-sekundowy klip z dnia. To raczej dodatkowe funkcje, które mają umilić korzystanie z kamerki – zwłaszcza przyspieszenia podglądu i skrócenia czasu przeglądania materiałów. Logi Circle wyceniono na 199$. To dobra cena! Szkoda, że brakuje możliwości obracania kuleczką. Pierwszym razem pomyślałem, że taki design zaoferuje takie możliwości.

źródło: Logitech via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *