Logitech Circle 2 – kamerka z HomeKit i Alexą

13 Cze 2017

Logitech przedstawił drugą generację kamerki do monitoringu – Circle 2. Jest to oczywiście następca pierwszej generacji, któremu zaaplikowano więcej opcji, choć urządzenie bazuje w bardzo wielu aspektach na poprzedniku. Nowy wyrób da jednak więcej opcji przy instalacji obiektywu oraz kolejne usprawnienia w sekcji smart home. Producent proponuje między innymi odrębne modele do działania przewodowo i bezprzewodowo. Generalnie elastyczność kamerki ma być jej ważną cechą.

Logitech Circle 2

Logitech Circle 2 to przede wszystkim ochrona mienia, a przynajmniej podgląd pomagający w zabezpieczaniu wnętrza. Nowa kamerka otrzymała sporo akcesoriów. Chodzi mi o sposoby montażu rejestratora. W formie kulki z akumulatorkiem można go umieścić w praktycznie dowolnym miejscu, ale są też uchwyty na ścianę, okno (przyssawka do szyby), czy bezpośrednie wtyki do gniazdek (na grafikach widziałem standard amerykański, ale pewnie pojawi się też europejski). Wodoszczelność pozwala tu też na użytek zewnętrzny, a więc projekt jest uniwersalny jeśli chodzi o warunki.

Bardzo wiele funkcji pokrywa się z tym co widzieliśmy w pierwszym wariancie. To kamerka do zdalnej obserwacji wnętrza, pozwalająca na podgląd sytuacji. Ochrona, pilnowanie dzieciaków, zwierzaków, opcja zapisu chmurowego, dwustronna komunikacja itp. Opcji skupiających się na bezpieczeństwie ma być teraz więcej. Przykładowo, szerszy zakres ustawiania stref z detekcją ruchu, rozpoznawanie osób (część z tej oferty jest płatna w opcji Premium). W aplikacji możemy poustawiać więcej alertów. Co ma się nagrywać, a czego nie oraz co ma nas alarmować powiadomieniami. Przewodowo Circle 2 nagrywać będzie w sposób ciągły, natomiast bezprzewodowo tylko w razie rozpoznania ruchu. Ma to pozwolić na dłuższy czas pracy.

Logitech Circle 2

Niezależnie od odmiany, obie wersja mają ten sam hardware: 180-stopniowy obiektyw, wsparcie nocnych nagrań i mechanizm dostosowywania ustawień. Główną zmianą we wnętrzu jest zastosowanie chipa pod platformę Apple HomeKit. Umożliwi to na łączenie akcji oraz automatyki z innymi elementami smart domu (kompatybilnych ze standardem Apple). Na ten moment Apple nie posiada wsparcia w komunikacji z bezprzewodowymi modułami, więc z udogodnień HomeKit skorzystamy tylko w przewodowym układzie (podejrzewam, że kiedyś aktualizacja Apple rozszerzy wsparcie, a Logitech już przygotowało swój sprzęt na taką ewentualność). Akcesoria są opcjonalne i wyceniane na 30-50 dolarów w zależności od modelu. Myślę, że jest też szansa na korzystanie z Siri.

Logitech Circle 2 oferuje też Alexę oraz możliwość współpracy ze swoim Logitech POP Smart Button, czyli inteligentnym przyciskiem dla smart domu. Kamerka Circle 2 ma kosztować 180$ w wersji przewodowej i 200 w bezprzewodowej.

źródło: logitech.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *