Entuzjaści różnego rodzaju etui lub obudów dla smartfonów wiedzą, że często dobranie jednego modelu takiego akcesorium nie jest wystarczające i w zależności od sytuacji/wyjścia lub wyprawy, dobierany jest odpowiedni wariant. A to bardziej biznesowy do pracy, a to edycja turystyczna, a to ogólna byle zabezpieczyła urządzenie. Smartfony wchodzą w fazę sprzętu modułowego (np. Project Ara), dlaczego i obudowy mają nie wykorzystać takiej konstrukcji? Logitech wpadł na pomysł, by ochronki również mogły być na tyle elastyczne, aby można je było zmieniać i rozbudowywać wymiennymi elementami.

Nowa propozycja producenta to model w systemie Case+, czyli etui składającego się z przeróżnych członów. Akcesorium zaprojektowano dla iPhone’a 5 lub 5S. Elementem głównym jest obudowa z metalowym tyłem, służącym do magnetycznego doczepiania kolejnych dodatków. Te poszerzając funkcjonalność gadżetu, gdy tego potrzebujemy. Przykładowo możemy podłączyć moduł zwany „+tilt”  służący do łączenia ze składaną nóżką, zapięciem do słuchawek (do wygodnego przenoszenia i nieplątania się przewodów), czy łącznika do przyczepiania smartfona do metalicznych powierzchni (np. lodówki).

Bardzo praktyczny jest uchwyt samochodowy +drive, który instalowany do szyby posiada zamiast tradycyjnego mocowania, omawiany magnetyczny łącznik na specjalnej główce. Zwijany element na słuchawki też jest odpowiednio zaprojektowany. Można go odłączyć od obudowy i zawinąć przewody. Ta część może być przy okazji wspomnianą podpórką dla urządzenia. Jak widać, ktoś z głową wykorzystał ergonomiczne podejście z funkcjonalnością. Co jeszcze możemy podczepić do magnetycznego tyłu obudowy? Z tyłu użytkownik może skorzystać jeszcze z banku energii.

Wydłuży on pracę baterii lub podładuje iPhone’a. Ten moduł nazwano +energy i otrzymał dodatkowe 2300 mAh. Gdy nie jest potrzebny, szybko go zdemontujemy i znów w ręku trzymać będziemy sam smartfon z podstawową częścią obudowy case+. Coraz bardziej mi się podoba! Ostatnim fragmentem dopełniającym całości jest +wallet, czyli popularny wśród etui wariant portfelowy dla drobnych banknotów i kart płatniczych. Warto tutaj zauważyć, że magnetyczne łącze posiada w tej formie specjalną technologię „Magnetshield” nie powodującą demagnetyzacji naszych środków płatniczych. Logitech podszedł do tematu kompleksowo i konkretnie.

+Wallet może być też niezależnym portfelikiem! Cała konstrukcja to koszt niecałych 200 dolarów. Dosyć sporo, ale zwróćmy uwagę ile byśmy wydali na skompletowanie wszystkich modułów w podobny zestaw. W cenie jest oczywiście wszystko o czym napisałem w tym artykule. Znów muszę przyznać, że fajni Apple mają dużo więcej oferowane przez producentów akcesoriów niż ich rywale. Kupując iPhone’a możemy być pewni, że dla tego urządzenia będzie przygotowywane całe mnóstwo propozycji.

źródło: logitech.com