Lightstrap – doświetlenie aparatu w obudowie do iPhone'a 5/5S

7 Gru 2013

Dobre światło, to lepsze zdjęcia. Pstrykając fotki w warunkach dziennych nie ma problemu, gdy przychodzi jednak do wykonywania zdjeć wewnątrz pomieszczeń, a zwłaszcza w słabym świetle, zdjęcia nie wychodzą już tak dobrze. Fotografia mobilna, w większości smartfonowa, nie posiada konstrukcyjnej możliwości wmontowania mocniejszych lamp (bez zwiększania wielkości urządzenia), więc producenci przystawek starają się proponować posiadaczom telefonów oddzielne gadżety. O kilku z nich możecie poczytać na blogu, są to zwykle dodatkowe lampy, które montujemy do smartfona lub zewnętrzne gadżety z diodami LED.

Na portalu Kickstarter pojawiła się obudowa do iPhone’a 5S lub 5 z obwódką dodatkowych lamp. Firma Brick & Pixel przygotowała dodatek zwany Lightstrap, który można wygodnie i bez większego odczucia gabarytów, wykorzystać do zdjęć wykonywanych smartfonem Apple. Na około tylnej klapki, blisko krawędzi znalazł się pasek LED, a wewnątrz dodatkowy akumulatorek pozwalający napstrykać do 500 zdjęć. Dodatkowe 1000 mAh pojemności bateryjki umożliwi wykonywanie zdjęć z 10 razy silniejszym światłem niż oryginalnie w iPhonie.

Oczywiście lampy można także użyć w trybie nagrywania video, więc również filmiki ze smartfona będą wyglądały w ciemnych warunkach dużo lepiej. Odczuje to pewnie akumulatorek, ale powinien wystarczyć na jakiś konkretny czas. Sprzęt działa z dowolną aplikacją fotograficzną – jest uniwersalnym narzędziem aktywującym lampę. Wewnątrz obudowy jest specjalny czujnik w miejscu przylegania lampy błyskowej iPhone’a, synchronizujący wyzwolenie migawki wraz z światłem telefonu. Choć współczesne topowe telefony mają sensory bardzo czułe na słabe światło, to fotografowanie z lub bez lampy to zupełnie inna bajka. Przede wszystkim pozbywamy się szumów na zdjęciach – dosyć nieprzyjemnego efektu.

Lightstrap pozwoli użytkownikowi na wybór jednego z siedmiu poziomów siły światła oraz z sześciu wariantów temperatury kolorów. projekt można wspierać finansowo, pierwsi pomocnicy otrzymają możliwość zamówienia Lightstrap w cenie 87 dolarów. Pierwsze sztuki mają być rozsyłane do klientów pod koniec marca 2014 roku. Miłośników robienia zdjęć iPhonem powinno zainteresować. Inne gadżety tego typu w powiązanych pod wpisem.

źródło: Kicksterter, lightstrap.com via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *