Lamour – podgrzewane z aplikacji obuwie

15 Lut 2017

Smart buty nie są może dziś powszechne, ale liczba modeli i projektów zaczyna pokazywać, że segment rozwija się w wyraźny sposób. Najfajniejsze z propozycji to te z czujnikami aktywności oraz personalizowanymi modułami (wyświetlającymi wzory). Mniejszym zainteresowaniem cieszą się odmiany ze specjalnymi, podgrzewanymi wkładkami, a przecież to idealne warianty na zimowy okres. Lamour skupia się na tej właśnie funkcjonalności – dostarczaniu ciepełka do stóp.

Lamour

Obuwie Lamour to wyrób marki Digitsole, która specjalizuje się w odmianach inteligentnych butów. Ma ich w swojej ofercie już kilka. Teraz próbuje zainteresować podgrzewanymi wariantami. Oczywiście samo podgrzewanie może nie być wystarczająco atrakcyjne, więc wewnątrz zmieszczono jeszcze inne moduły, przede wszystkim te analizujące aktywność. Buty parujemy z aplikacją mobilną (iOS/Android), czyli smartfon staje się wyświetlaczem dla odczytów, ale też panelem sterowania temperaturą.

Wkładka ma działać około ośmiu godzin, choć zależy to od doboru temperatury. Wbudowany „termostat” można regulować dla każdego z butów osobno (co daje więcej możliwości spersonalizowania ustawień, ale zwykle staramy się zachować identyczne parametry dla obu nóg). Po kroju buta widać, że są to modele lżejsze, a więc nie tak toporne, jak typowe buty zimowe. Powinno być wygodniej, a równie ciepło (jak nie cieplej). Producent zadbał też o podeszwę absorbującą uderzenia.

Lamour

Lamour

Wrócę jeszcze do wbudowanego trackera aktywności. Pod tym względem jest dosyć ciekawie, bo użytkownik może uzyskać analizę 3D, czyli spersonalizowany obraz postawy oraz stawianych kroków. To szansa na analizę chodu lub biegu pod względem ułożenia stóp. Od monitoringu poprawności kontaktu podeszwy z podłożem, po badanie wychyleń dla stawów skokowych. Można powiedzieć, że biegacze otrzymają analizę techniki. Ma to pomóc unikać kontuzji i prowadzić do wydajniejszych treningów. Oczywiście w środku jest też licznik kalorii oraz krokomierz z dystansem.

Buty Lamour pojawiły się w kampanii na Kickstarterze, więc zadebiutują dopiero na jesieni. Do tej pory producent przygotuje możliwie dużo odmian kolorystycznych oraz odmian kroju, by zakup dostosować do własnych potrzeb.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *