Podo

Kamerki mamy w swoich smartfonach i są całkiem niezłe, ale dobrze radzą sobie w sprzedaży również odmiany zewnętrzne, które zwiększają możliwości rejestracji i zabawy. Podo jest jedną z tych kamerek, które bardzo przyciągają swoim nietypowym formatem. Projekt poradził sobie bardzo dobrze w kampanii crowdfundingowej, a teraz powraca z drugą generacją na Kickstartera. Oczywiście lepszą i tańszą, ale tak samo uroczą w kwestii designu. Tego typu kamerki są pozycjonowane jeszcze w innej sekcji niż kamerki akcji, więc mają sporą szansę na zainteresowanie.

Podo zachowało ten sam wygląd oraz mechanizmy działania. Jest niewielka, a przy okazji posiada przyssawkę, która pozwala na kreatywne umieszczanie i mocowanie obiektywu w przeróżnych miejscach. Właśnie ta możliwość jest przez producenta wyróżniana. Nie trzeba korzystać z żadnych tripodów. Co najlepsze, Podo zyskuje na jakości, a do tego sprzedawane ma być za połowę ceny! Teraz finalna wycena to 79$, a w kampanii kamerkę można zamówić w przedsprzedaży nawet za 39-49$.

Podo

Co poprawiono? Podo ma lepszą łączność, poprawione sensory, usprawnioną jakość optyki, no i niższą cenę. Gadżet nie imponuje może parametrami, bo sensor ma tylko 5 megapikseli (ale jest większy), ale niedrogi charakter, sporo możliwości i funkcje szybkiego dzielenia się nagraniami i zdjęciami ze smartfona mogą być kuszące. 720p w 30 fps to raczej absolutny standard, ale ja bym nie marudził – to zabawka do kieszeni. Dodatek do smartfonowego aparatu. Chodzi o to, by focenie było zabawne, proste i szybkie. Kamerka jest zresztą kierowane do młodych odbiorców.

Klejąca powierzchnia ma przylegać do naprawdę wielu różnych rodzajów powierzchni: ścian, drzew, prętów itp. Można ją wyczyścić i używać ponownie i ponownie. Jeszcze jedno pytanie: po co w ogóle kupować dodatkową kamerkę skoro pod niektórymi względami wypada słabiej od tej smartfonowej. Podo ma więcej miejsca na optykę i choć zapisze filmiki w słabszej jakości i płynności to sensory powinny mieć lepsze zakresy, lepszą jakość w trudniejszych warunkach świetlnych, czy mniejsze szumy. Podo sprawdzi się też w selfiakach, nagrywaniu z trudniejszych i mniej typowych ujęć. Można też zsynchronizować do sześciu kamerek i korzystać z nich razem.

źródło: Kickstarter