System Angee – wszystkomająca ochrona i monitoring

13 Paź 2015

Angee

Systemy ochrony wnętrza się rozwijają, jak zresztą każdy segment elektroniki. Większość kamerek stara się zaoferować możliwie odpowiednio dużo monitoringu, by domownicy czuli właściwą ochronę. Żaden z nich nie jest gwarantem bezpieczeństwa, ale praktycznie każdy zwiększa szansę na obronę mienia. Nie znam rozwiązania w pełni kompleksowego, bo producenci muszą iść na pewne kompromisy – a to wielkością, a to funkcjami itd. Angee wygląda na bezkompromisowy system. Sporego formatu, ale za to bez większych ograniczeń.

Monitoring się upowszechnia, bo i urządzenia są przystępniejsze cenowo, ale jeśli chcemy mieć coś bardziej zaawansowanego, to trzeba zainwestować. Każdy jednak zwróci uwagę, że lepiej wydać teraz, niż stracić cenne rzeczy w trakcie kradzieży. Angee jest może nieco droższym rozwiązaniem, ale nadal mieszczącym się w pewnych normach. Ma przy okazji odpowiednią ofertę. To przede wszystkim kamerka i to obrotowa (360 stopni), a można ją też wykorzystać do połączenia się z mieszkańcami.

Angee tags

angee

Autorzy zadbali o automatykę serwisu. Znajdziemy opcje asystenta, obserwatora wnętrza (uczącego się naszego życia, ale z odpowiednim zadbaniem o prywatność), a wraz z systemem czujników będzie miał wgląd praktycznie w cały domu. Obiektyw zobaczy co się dzieje, a sensory dodadzą informacji na temat otwarcia drzwi, okien, czy szafek. W en sposób rodzice sprawdzą czy dzieci wróciły do domu, a tworzenie stref może im nawet upilnować słodkości przed wyjedzeniem ;). Są funkcje, które wykorzystamy do domowego użytku rodzinnego, ale większość z nich będzie starała się chronić przed intruzami.

W cylindrycznym mechanizmie ukryto kamerkę HD, możliwość zdalnej obserwacji wnętrza na smartfonie lub tablecie i system powiadomień z czujników. Te po nauce naszego stylu życia mają same uzbrajać i rozbrajać system. Nie lubię tych funkcji, bo to raczej zbędne bajery. Lepiej samemu manualnie o to zadbać i mieć pewność. Na około jest sześć czujników ruchu, więc monitoring obejmuje całe wnętrze. To całkowicie przenośny model. Spory, ale ta wielkość umożliwiła zmieszczenie akumulatora na 8 godzin ciągłego streamingu video. W środku jest też pamięć na zapis treści. Można to poszerzyć o zapis do chmury Amazon Web Services.

Angee Apple Watch

Angee app

A co z prywatnością? Podobno jest. Nagrywane i śledzone mają być wyłącznie sytuacje podejrzane, a normalny dzień pełen domowników da spokój. Różnice w głosie, jakieś niezidentyfikowane hałasy, to wszystko ma trafiać od razu na nasz smartfon, by właściciel zareagował. Poznanie głosu pozwoli też na obsługę głosową – zarówno do celów ochrony, jak i niezwiązanych z monitoringiem bezpieczeństwa. Tutaj producent pisze o nagrywaniu rodzinnych momentów, odbieranie telefonów przez Angee. Z głośnika dotrą nawet podpowiedzi, by zamknąć okno, gdy zbliża się deszczowa pogoda (tutaj uczestniczą wspomniane wyżej tagi – jeśli znajdą się na oknie). Do aplikacji na iOS oraz Androida mają dołączyć też programiki na zegarki Apple Watch i Pebble Time.

Aktualnie Angee pojawiło się w kampanii na Kickstarterze, gdzie szuka wsparcia. Tutaj można zamówić kamerkę w przedsprzedaży już za 299$, natomiast cena finalna ma wynieść 429$. Chyba przed projektantami jeszcze trochę roboty, bo liczą na debiut jakoś w tym samym okresie, ale następnego roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *