Kamerar ZOOM dla iPhone’a 7 Plus

23 Gru 2016

Kamerar Zoom iPhone 7 Plus

Czytałem ostatnio o pewnych problemach z podglądem obrazu z kamerek w iPhone’ach 7 Plus, ale nie sądzę, by były one związane z podwójnym obiektywem. Owy dualny system jest jednak na tyle nowy, że niczego nie można wykluczać. Podwójne aparaty są w tym roku trendem, a skoro tak, producenci akcesoriów mogą tworzyć swoje dodatki bez większego ryzyka. Kamerar ZOOM to przystawka do wymienionego wyżej smartfona Apple w siódmej generacji. Większy model zyska wsparcie dla swoich dwóch kamerek.

Moduł Kamerar ZOOM jest pierwszym na świecie elementem poprawiającym działanie dualnych systemów do fotografowania w smartfonach i to z pewnością wyróżnia gadżet na tle pozostałych akcesoriów. Mobilną fotografię już dawno poprawiają specjalne soczewki i mocowanie na iPhone’a 7 Plus działa na identycznej zasadzie. W przypadku tego konkretnego rozwiązania chodzi oczywiście o współpracę z oboma obiektywikami.

Kamerar Zoom iPhone 7 Plus

Moduł powstał wraz ze specjalnymi pleckami do iPhone’a. Pośród trybów znajdziemy rybie oko poszerzające kąt widzenia, macro zoom oraz telephoto, czyli wszystkie trzy najważniejsze opcje. Kamerar ZOOM powstał we współpracy Kamerar i Ztylus. Ta druga firma projektowała już fotograficzne gadżety (głównie optyczne) do smartfonów. Efekty osiągane przy użyciu ZOOMa zwielokrotniają możliwości wbudowanych w iPhone’a kamerek. Nie potrzeba instalacji dodatkowych aplikacji. Wystarczy systemowa. Właściwości aparatu są podrasowane optycznie, więc spokojnie wykorzystamy natywne narzędzia w iOS (i każde inne instalowane dodatkowo). Obiektywy są na ruchomej szynie, więc w każdej chwili można je szybko zsunąć i korzystać z normalnych aparatów.

Na poniższym filmiku można zobaczyć rezultaty działania poszczególnych soczewek, których komplet wyceniany jest na 45$.

źródło: Kamerar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *