Jawbone + Yummly = jeszcze zdrowsze odżywianie

25 Cze 2015

Jawbone stara się być kompleksową platformą dla segmentu fitness. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm tego typu na świecie. Wszystko dzięki współpracy z kolejnymi partnerami. Rozszerzany jest w ten sposób zasięg trackera, a system stale poszerza swoje możliwości. Kolejnym partnerstwem będzie dogadanie się z serwisem Yummly. Usługi tej firmy są proste: zbiera dane na temat przeróżnych posiłków i to w sposób bardzo szczegółowy. Dzięki konkretnym informacjom można dobrać przepisy pod swoją dietę, potrzeby, ale i ograniczenia. Takich przepisów jest już ponad milion, a kolejną grupą, która ma skorzystać z szerokiej gamy propozycji, jest społeczność ekosystemu UP.

Jawbone już od dawna pozwala użytkownikom swoich trackerów fitness na miksowanie odczytów z wieloma innymi danymi, co ułatwia utrzymywanie kondycji, ale i poprawianie ogólnego zdrowia. Każdy wie, że od diety zależy bardzo wiele, ale tą trzeba umiejętnie dobierać. Każdy organizm potrzebuje indywidualnych wytycznych, a te można zbierać także po treningach. Aktywność łączymy zwykle ze spalaniem większej ilości kalorii, a trzeba je umiejętnie uzupełniać. Współpraca serwisów Jawbone UP i Yummly ma to o wiele ułatwić. Pliki będą się łączyć, więc algorytmy będą w stanie proponować konkretne potrawy. Użytkownicy lepiej dobiorą też posiłki, bo zaczną lepiej śledzić to co jedzą.

Yummly to naprawdę bardzo dokładny zbiór przepisów. Filtry pozwalają na wyszukiwanie pozycji względem typów kuchni, ale i podatności na alergie, dostosowania do konkretnych diet, pory roku, czy czasu przyrządzania. Jest swego rodzaju dziennikiem dla informacji o spożywanych daniach. To wraz ze spalanymi kaloriami łączy się w logiczną całość. Jawbone jest pewne, że powiązanie odczytów aktywności i danych z serwisu takiego jak Yummly jest bardzo dobre dla samopoczucia. Docelowo ma polepszyć odżywianie się, a co za tym idzie także zdrowie.

Współpraca ma polegać na przesył logów z Yummly do aplikacji UP, gdzie dane będą przetwarzane na UP Food Score, czyli punktację łatwiej przeliczalną na potrzeby spalenia lub uzupełnienia kalorii. Każdy trening można zmodyfikować właśnie w oparciu o naszą dietę. Punkty w skali od 1 do 10 mają też prezentować potrawy i ich wpływ na zdrowie. Obie firmy mają ten sam wspólny cel, czyli skupianie się na poprawie zdrowia, więc ich współpraca jest dobrym posunięciem dla każdej z nich.

źródło: Jawbone

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *